Reklama

Darmowe koncerty w Parku Kościuszki [PROGRAM]

Ł. K.
Na początek muzyka filmowa, a później m.in. swing, tango i Abba. “Od Bacha do Beatlesów” to cykliczne koncerty w Parku Kościuszki. Darmowy cykl rozpocznie się w najbliższy weekend.

Jak co roku, w Parku Kościuszki, będzie można posłuchać występów profesjonalnych muzyków. Program jest różnorodny. Będzie jazz, muzyka rozrywkowa i filmowa. Publiczność na wolnym powietrzu posłucha kompozycji m.in. W. Kilara, W. A. Mozarta, A. Piazzolli, Cz. Niemena, Abby i Beatlesów. Koncerty będą odbywały się w każdą niedzielę, do końca lipca. Pierwszy koncert promenadowy w najbliższą niedzielę 2 lipca. Anna Ozner (wokal), Piotr Kopietz (akordeon, bandoneon, akordina) i Gabriela Machowska-Kopietz (fortepian) wykonają utwory znane z filmów. Początek tego (i każdego kolejnego) wydarzenia o godzinie 11. Wstęp wolny.

Pełny program koncertów promenadowych:

2 lipca – „MUZYCZNY SEANS FILMOWY”
W programie muzyka filmowa W. Kilara, A. Piazzolli, S. Krajewskiego i Stinga
Występują: Anna Ozner – wokal; Piotr Kopietz – akordeon, bandoneon, akordina; Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian

9 lipca – „OD KLASYKI DO ROZRYWKI” 
W programie utwory W. A. Mozarta, A. Dworzaka, J. Straussa, G. Gershwina i W. Kilara
Występuje Todo Art Trio (Grażyna Jursza – flet, Dariusz Jursza – klarnet, Dawid Smykowski – fagot)

16 lipca – „OD SWINGU DO TANGA W CYGAŃSKIEJ ODSŁONIE”
W programie muzyka wywodząca się z europejskiego jazzu, połączenie wirtuozerii z melancholią w klasycznych walcach, tangach i swingu
Występuje Bartosz Smorągiewicz Ensemble (Bartosz Smorągiewicz – klarnet, saksofon; Marcin Skaba – skrzypce, Sebastian Iwanowicz – gitara, Piotr Domagalski – kontrabas)

23 lipca – „OD ABBY DO QUEEN, CZYLI MUZYCZNY ALFABET LAT 60. I 70.”
W programie przeboje ABBY, Cz. Niemena, Beatlesów i P. Szczepanika
Występuje AQuartet (Monika Schmidt – I skrzypce, Adriana Urbacz – II skrzypce, Radosław Mikołajczyk – altówka, Joanna Jerchel – wiolonczela)

30 lipca – „WSPOMNIENIA DAWNYCH DNI” 
W programie utwory J. Petersburskiego, M. Fogga i W. Kilara
Występują: Joanna Hort – wokal, Piotr Kędziorek – wokal, gitara; Jarema Jarosiński – instrumenty perkusyjne, Piotr Kopietz – akordeon, bandoneon


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*