Reklama

Zwolennicy autonomii Śląska przejdą ulicami Katowic

Ł. K.
Przejdą ulicami Katowic, żeby przypomnieć ważną dla Śląska datę i przekonywać do autonomii. Ma być około 2000 osób, a całość zakończy się imprezą na pl. Sejmu Śląskiego

To będzie 11. edycja marszu. Odbywa się on co roku, zawsze około 15 lipca. To szczególna data w historii Śląska, bo dokładnie 97 lat temu Górny Śląsk zyskał autonomię. – Z jednej strony to przypomnienie tej daty. Jednak patrzymy nie tylko w przeszłość, ale również w przyszłość. Naszym zdaniem autonomia jest propozycją dla Śląska i całej Polski – mówi Marek Nowara, katowicki radny i członek Ruchu Autonomii Śląska. Dodaje, że idea autonomii jest aktualna zwłaszcza w obecnej sytuacji politycznej, gdy ograniczana jest samorządność. Organizatorzy zachęcają do udziału całe rodziny, bo Marsz Autonomii to pokojowa inicjatywa.

Rozpoczęcie marszu w sobotę na pl. Wolności. Jego trasa pobiegnie ulicami: 3 Maja, św. Jana, Kochanowskiego i Jagiellońską. Całość zakończy się na pl. Sejmu Śląskiego. Tam będą przemówienia. Następnie, około godziny 13, rozpocznie się nieformalna część wydarzenia. Podczas Dnia Górnośląskiego będzie można posłuchać koncertów i obejrzeć kabarety. Organizatorzy szacują, że w marszu może wziąć udział około 2000 osób. Więcej szczegółów TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*