Reklama

Weekend na mieście. czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Jeśli tylko pogoda dopisze, to mieszkańcy Katowic mogą mieć problem z wyborem imprezy, na którą się wybiorą. Dzieje się naprawdę dużo. Przygotowaliśmy, jak co tydzień, przegląd najciekawszych wydarzeń. Zapraszamy.

SOBOTA 

Warsztaty malarskie dla dzieci, Muzeum Śląskie

Z Katowic do Francji przeniosą się uczestnicy specjalnego wydarzenia w Muzeum Śląskim. Dzieci będą mogły zwiedzić najnowszą wystawę prezentowaną w siedzibie przy al. Korfantego 3. Organizatorzy przygotowali program oprowadzania z rekwizytami i zagadkami. Na koniec odbędą się warsztaty malarskie, na których dzieci nauczą się malowania martwej natury. Udział w wydarzeniu kosztuje 7 zł. Początek o godzinie 11. Więcej TUTAJ.

Holi Color, Rynek

Kolorowe proszki i dużo muzyki. Akcja na Rynku to coś dla tych, którzy nie boją się pobrudzić. Na miejscu będzie można kupić woreczki ze specjalnymi kolorowymi proszkami. Będzie można wyszaleć się do muzyki, a w trakcie tańca bawić ze znajomymi w kolorowym tłumie. Wydarzenie na Rynku rozpocznie się o godzinie 15 i potrwa 3 godziny. Więcej TUTAJ.

Night Biking

To okazja do tego, żeby wspólnie pojeździć na rowerze nocą. Tym razem w grupie będzie można pojechać na wycieczkę aż do zbiornika Nakło-Chechło. Wyposażeni w lampki i odblaski rowerzyści ruszą o godzinie 20 sprzed siedziby NOSPR. Pierwsza część wydarzenia to przejazd do Planetarium Śląskiego przez Dolinę Trzech Stawów, Brynów, Załęże, os. Tysiąclecia i Park Śląski. Stamtąd będzie można pojechać jeszcze dalej. O godzinie 21.45 chętni rozpoczną przejazd w kierunku Pyrzowic i dalej do zalewu. Tam będzie muzyka i rozpalone ognisko. Całość zakończy powrót na katowicki Rynek przez hałdę w Wełnowcu, gdzie będzie można podziwiać wschód słońca. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Koncert Buslava, Kontenery Kultury

Kolejny artysta zagra przed publicznością na jednej z wysp Parku Śląskiego. Tym razem na scenie wystąpi Buslav, który współpracował już z czołowymi polskimi artystami. Sam pisze teksty i komponuje. Muzyka Buslava to pop w elektronicznych aranżacjach. Początek koncertu o godzinie 21. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Lato w Amfiteatrze, Park Zadole

Kolejny koncert w zielonej przestrzeni Parku Zadole to występ zespołu Whiskey River. Katowicka grupa specjalizuje się w gatunkach blues, country i rock’n’roll. Ich występ rozpocznie się o godzinie 17. Wstęp wolny.

NIEDZIELA

Giszowieckie lato, MDK Szopienice-Giszowiec

„Zuzanka i Utopce” to tytuł spektaklu dla dzieci, który został stworzony na podstawie baśni Gustawa Morcinka. Występ Teatru Trip to pierwsze wydarzenie w ramach cyklu Giszowieckie Lato w siedzibie MDK przy ul. Gen. J. Hallera 28. Oprócz spektaklu organizatorzy przygotowali gry i zabawy dla dzieci, kącik plastyczny oraz strefę relaksu. Początek imprezy o godzinie 17. Więcej TUTAJ.

Kino pod Gwiazdkami, Supersam

Historia gwiazdora, który jest nieuleczalnie chory i zostały mu trzy miesiące życia. Bohater (w roli głównej Tomasz Kot) stara się w tym czasie pogodzić się ze swoją córka. Pokaz filmu pt. Żyć nie umierać o godzinie 22 na dachu Supersamu. Wstęp wolny.

Koncert promenadowy, Park Kościuszki

Tym razem w Parku Kościuszki będzie można posłuchać muzyki z lat 60. i 70. W programie, oprócz przebojów Abby, utwory: Czesława Niemena, Beatlesów i Piotra Szczepanika. Przed publicznością wystąpi zespół AQuartet w składzie: Monika Schmidt – I skrzypce, Adriana Urbacz – II skrzypce, Radosław Mikołajczyk – altówka, Joanna Jerchel – wiolonczela. Początek wydarzenia o godzinie 11. W razie niesprzyjającej pogody, koncert zostanie przeniesiony na godzinę 11.30 do siedziby Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2). Wstęp wolny.

CAŁY WEEKEND

Śląski Targ Nocny, Fabryka Porcelany

Podczas drugiego targu nocnego będzie dużo jedzenia, muzyki i plenerowy pokaz filmowy. Kilkanaście food trucków zaparkuje pomiędzy budynkami dawnej fabryki. W sobotę o godzinie 21.30 wyświetlony zostanie film pt. „Świat według Barneya”, a później odbędzie się taneczna impreza przy dżwiękach muzyki karaibskiej i dubowej. Niedziela to dzień rodzinny. Organizatorzy przygotowali dużo atrakcji dla dzieci. Godziny otwarcia targu: sobota od 16 do 2, niedziela od 12 do 19. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*