Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Przed nami długi weekend. Dla tych, którzy zostają w mieście, nie zabraknie atrakcji. Większość z nich będzie się odbywała nocą. Planetarium zaprasza na „spadające gwiazdy”, a wcześniej, w Kontenerach Kultury, zagrają Domowe Melodie. Gwiazdy lat 90′ pojawią się z kolei na scenie w Dolinie Trzech Stawów. Weekend zakończyć można ognistym spektaklem na katowickim Rynku.

SOBOTA

Dzieciaki do rakiet, Rynek

Trening tenisa na katowickim Rynku. Przez cały dzień trenerzy będą uczyli dzieci w wieku od 5 do 12 lat techniki gry. Więcej TUTAJ.

Kino Kuźnia, Muzeum Śląskie

Kolejny seans w budynku dawnej kuźni. Tym razem film z Johnnym Deppem w roli głównej. „Truposz” opowiada historię księgowego, który trafia do niewielkiego miasteczka w Stanach Zjednoczonych. Przyjechał do nowej pracy, ale przez przypadek zostaje mordercą. Pomaga mu indianin. Początek seansu o godzinie 21.30. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Domowe Melodie, Kontenery Kultury

Na Śląsku już bywali, a ich koncerty cieszyły się sporym zainteresowaniem. Domowe Melodie to trio, które wystąpiło już na wielu festiwalach w całej Polsce. Prosta muzyka i zabawne teksty to ich znaki rozpoznawcze. Domowe Melodie zagrają w Parku Śląskim, w Kontenerach Kultury. Początek koncertu o godzinie 20. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

90′ Festival, Dolina Trzech Stawów

Po raz pierwszy w Katowicach będzie można poczuć klimat lat 90-tych. Publiczność przeniesie się w czasie z pomocą gwiazd z tamtych czasów. Na scenie w Dolinie Trzech Stawów wystąpi 10 artystów. Zagrają i zaśpiewają m.in. DJ MarcoReal McCoyFun Factory czy DJ Quicksilver. Jednak fani będą najprawdopodobniej czekać najbardziej na dwóch ostatnich artystów, Scootera i Da Hoola. Tańczyć będzie można już od godziny 16.30, a impreza potrwa do 1 w nocy. Bilety w cenie 49 zł i 79 zł. Więcej TUTAJ.

Śląski Targ Nocny vol. 3, Fabryka Porcelany

Wszystko zaczęło się już w piątek, ale w sobotnią noc atrakcji nie zabraknie. Będzie komediowo. Najpier wstand up na scenie, a później pokaz filmu „TAXI 4”. Więcej TUTAJ.

Noc spadających gwiazd, Planetarium

Jak co roku, Planetarium Śląskie zaprasza na obserwację deszczu perseidów. Będzie można rozłożyć leżak lub koc i wspólnie popatrzeć w niebo.

NIEDZIELA

Koncert promenadowy w Parku Kościuszki

Podczas kolejnego koncertu w Parku Kościuszki publiczność posłucha utworów W.A.Mozarta, G.Bizeta, J.Bocka i F.Loewe. Koncert pt. „Nie tylko operowe fascynacje” wykonają Piotr Lempa i Todo Art Trio. Początek wydarzenia o godz. 11 (w razie niepogody koncert zostanie przeniesiony na godz. 11.30 do siedziby Miasta Ogrodów). Wstęp wolny.

Kino pod Gwiazdkami, Supersam

Następny pokaz na dachu Supersamu to kino akcji. Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć film pt. „Uprowadzona 3”. Począek seansu o godzinie 21.30. Wstęp wolny.

Ognista historia kopciuszka, Rynek

Na zakończenie weekendu będzie można zobaczyć ognisty spektakl na katowickim Rynku. Przygotowana przez  Grupę Artystyczną OKB improwizacja nawiązuje do znanej bajki o Kopciuszku. Jednak osadzona jest we współczesnych realiach. Udział w wydarzeniu jest darmowy. Ogniste show rozpocznie się o godz. 21.30.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*