Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ten weekend będzie zdecydowanie należał do kobiet. Jest przynajmniej kilka powodów, żeby wybrać się “na miasto” z okazji ich dnia. Poza tym będzie bardzo muzycznie i nie zabraknie słodkich atrakcji w postaci czekolady. Więcej znajdziecie poniżej. Udanego weekendu.

SOBOTA

Dziewczyny mają moc w Galerii Libero

Atrakcje z okazji dnia kobiet rozpoczęły się od ciekawych spotkań i warsztatów w piątek. W sobotę kobiety również mają po co wybrać się do Galerii Libero. Będą targi z modą i urodą w roli głównej, spotkania z interesującymi kobietami, które osiągnęły sukces oraz warsztaty. Więcej o wydarzeniach w Galerii Libero pisaliśmy TUTAJ.

NIEDZIELA 

Dzień Kobiet w Muzeum Historii Katowic

Z okazji święta kobiet odbędzie się wykład Natalii Kruszyny pt. “Kobiety Witkacego”, a wszystkie wystawy stałe w siedzibie przy ul. Szafranka można będzie zwiedzić bezpłatnie. Wykład rozpocznie się o godz. 12.00. Muzeum jest czynne w godz. 10.00-15.00.

Niedziela dla Kobiet w Muzeum Śląskim

Muzeum Śląskie również przygotowało promocję dla kobiet. Będą one mogły zwiedzać wystawy stałe i czasowe za 1 zł. Promocja obowiązuje 8 marca w godzinach od 10.00 do 20.00. Więcej TUTAJ.

Filmowy Portret Damy w Filharmonii Śląskiej

W repertuarze niedzielnego koncertu znalazła się muzyka filmowa głównie Wojciecha Kilara. Niedzielne wczesne popołudnie w Filharmonii można spędzić przy dźwiękach znanych z filmów Pan Tadeusz, Ziemia obiecana, Portret Damy czy Trędowata. Nie zabraknie też kompozycji innego znanego twórcy, czyli koncertu na fortepian i orkiestrę smyczkową op. 40 Henryka Mikołaja Góreckiego. Koncert rozpocznie się o godz. 12.00. Wstęp kosztuje 30 zł. Są jeszcze ostatnie bilety na to wydarzenie. Więcej TUTAJ.

Konferencja Fryderyk Festiwal i Gala Muzyki Poważnej w NOSPR

W ciągu dnia panele poświęcone rynkowi muzycznemu, a wieczorem wręczenie nagród i koncert. Tak będzie wyglądał pierwszy dzień Fryderyków, które po raz drugi w historii odbędą się w Katowicach. Najpierw specjaliści poruszą ważne tematy, nie tylko dla osób związanych z branżą, ale również dla publiczności. Będzie można posłuchać m.in. o marketingu muzycznym w internecie i o roli nagrań w świecie muzyki klasycznej. Te darmowe wydarzenia odbędą się w godzinach od 12.00 do 16.00. Więcej o konferencji TUTAJ.
Z kolei wieczorem zagra Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod batutą Lawrence’a Fostera, a zaśpiewają m.in. Jakub Józef Orliński, Ewa Tracz, Szymon Komasa. To nie wszystkie muzyczne atrakcje przygotowane na galę. Więcej o wydarzeniu TUTAJ. Nadal dostępne są pojedyncze bilety w cenach od 60 zł do 80 zł. Można je kupić TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Before JazzArt Festiwal

Dwa koncerty w ten weekend będą zapowiedzią nadchodzącego festiwalu jazzowego. Najpierw, w sobotę, wystąpi eksperymentalne trio z Polski, a drugiego dnia muzycy z Barcelony zaprezentują połączenie jazzu i flamenco. Więcej o tych wydarzeniach pisaliśmy TUTAJ.

Festiwal Czekolady w Galerii Szyb Wilson

Czekoladowe szaleństwo w Galerii Szyb Wilson. Podczas dwudniowego wydarzenia organizatorzy zaplanowali m.in.: pokaz mody, pokazy mistrzów cukierniczych, konkurs dekoracji tortów, warsztaty cukiernicze, dietetyczne i plastyczne, degustacje czekolady oraz warsztaty z modelowania figurek z masy cukrowej dla dzieci. W postindustrialnej przestrzeni zgromadzą się wystawcy z całej Polski – producenci czekolady i słodyczy. Poza tym odbędą się dyskusje z ekspertami. W ich trakcie będzie można posłuchać, jak powstaje czekolada rzemieślnicza i czy jedzenie czekolady jest zdrowe według dietetyków. Wydarzenia potrwa cały weekend i będzie czynne w godzinach 10.00-20.00 w sobotę oraz od 10.00 do 18.00 w niedzielę. Wstęp dla dzieci do lat 12 jest bezpłatny. Pozostali muszą zapłacić 10 zł (przy zakupie przez internet). Na miejscu wstęp ma być droższy. Więcej o wydarzeniu TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*