Reklama

Eksperyment i flamenco zapowiadają JazzArt Festival w Katowicach

Łukasz Kądziołka
Dwa różne podejścia do jazzu zaprezentują polscy i zagraniczni artyści. W ten weekend odbędą się koncerty zapowiadające JazzArt Festival. W sobotę zagra eksperymentalne trio_io, a w niedzielę hiszpańska Aurora, czyli pomieszanie jazzu z flamenco.

Zbliża się jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu JazzArt w Katowicach. Z tej okazji do miasta przyjadą dwa zespoły, które do jazzu mają zupełnie różne podejścia. W sobotę wystąpi trio_io, czyli Zofia Ilnicka, Jakub Wosik i katowiczanin Łukasz Marciniak. W swojej muzyce łączą tradycję jazzową, improwizację i awangardę. Udowodnili to na płycie wydanej w znanej, niezależnej wytwórni Bôłt Records. Trio_io zagra 7 marca o godz. 19.00 w sali Biura Dźwięku Katowice (II piętro). Początek o godz. 19.00. Bilety w cenie 10 zł (ulgowe – studenci, emeryci i renciści oraz posiadacze karty Aktywny Senior 60+) i 20 zł (normalny) można kupić TUTAJ lub przed wejściem na koncert.
Drugim jazzowym projektem zapowiadającym X JazzArt Festival będzie propozycja z Barcelony. W audytorium Muzeum Śląskiego posłuchać będzie można muzyki, która powstała z połączenia jazzu, rocka i flamenco. W odpowiedni klimat wprowadzi publiczność zwłaszcza wokalista Pere Martinez, który szybko stał się gwiazdą flamenco. Sam zespół nie ma zbyt długiej historii, ale zebrał już pozytywne recenzje. Koncert Los Aurora rozpocznie się w niedzielę o godz. 18.00. Wejściówki kosztują 30 zł i 40 zł. Można je kupić TUTAJ, w kasach Muzeum Śląskiego i na muzeumslaskie.pl. Więcej o Before Katowice JazzArt Festival TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*