Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Zaduszki jazzowe, objazd rowerowy i biegi. To niektóre propozycje na pierwszy weekend listopada. Zapraszamy na przegląd wydarzeń.

SOBOTA 

Objazd rowerowy: Osiedla willowe w Chorzowie

Wycieczka nie tylko dla tych, którzy lubią popedałować, ale również dla miłośników architektury. Trasa rowerowego objazdu zostanie poprowadzona przez chorzowskie osiedla willowe z okresu międzywojennego. Uczestnicy zobaczą osiedla Skarbofermu, kolonię urzędniczą dla pracowników Zakładów Azotowych oraz wille prywatne. Objazd poprowadzi Artur Wosz oraz historyk i popularyzat architektury – Anna Syska. Zbiórka o godz. 13.30 na parterze wieżowca Komunalnej Kasy Oszczędnościowej przy ul. Zjednoczenia 1. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Jazzowe Zaduszki z Krzysztofem Komedą, Sztygarka

Wspomnienie jednego z najwybitniejszych polskich jazzmanów i kompozytorów muzyki filmowej w chorzowskiej Sztygarce. W tym roku mija 50. rocznica tragicznej śmierci Krzysztofa Komedy.
Na koncercie-hołdzie dla Komedy zagra Lena Ledoff, pianistka i interpretatorka muzyki jazzowej oraz poważnej. Zaśpiewa Adam Rymarz. O życiu kompozytora i jego czasach opowie Paweł Sztompke, dziennikarz muzyczny. Następnie na scenie pojawi się EABS ze swoim projektem Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda). Bilety w cenie 40 zł można kupić w miejscu wydarzenia. Więcej TUTAJ.

Deena Abdelwahed i FOQL, Jazz Club Hipnoza

Reprezentantka alternatywnej sceny tunezyjskiej wraca do Katowic. Deena Abdelwahed zagrała już w tym roku na Secret Stage podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Jej twórczość to innowacyjna elektronika z arabskimi wątkami. Tunezyjce towarzyszyć będzie FOQL, reprezentantka głośnego kolektywu Oramics. Wieczór otworzy reprezentacja Biuro Dźwięku Katowice – DJJD (dj set) i EERT (liveact). Bilety za 30 zł będzie można kupić w dniu imprezy w Hipnozie. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA 

City Trail, Giszowiec

Drugi z sześciu biegów w tę niedzielę w Katowicach. City Trail to cykl zawodów, które mają motywować do aktywności w okresie jesienno-zimowym. Kilkaset osób pobiegnie na dystansie 5 km wokół stawów Janina i Barbara. W trakcie imprezy odbędzie się również bieg dla dzieci i młodzieży. Więcej o biegu pisaliśmy TUTAJ.

Czeska Zima, Kino Kosmos

Rusza nowy cykl filmowy w kinie Kosmos. To okazja do filmowej powtórki lub zobaczenia po raz pierwszy na dużym ekranie ważnych filmów kina czeskiego. Widzowie powrócą do klasyków w reżyserii Menzla, Hrabala, Formana, Lipskiego i Passera. Czeska Zima to dziesięć różnorodnych gatunkowo obrazów. Pokazy rozpoczną się w niedzielę, 3 listopada, od „Pociągów pod specjalnym nadzorem” z 1966 roku. Film jest uznawany za jedną z najważniejszych produkcji czeskiej Nowej Fali. Cykl potrwa do końca lutego. Seans rozpocznie się o 18.30 przed nim prelekcję wygłosi Piotr Fuglewicz. Bilety kosztują 12 zł (ulgowy) i 14 zł (normalny). Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*