Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pierwszy weekend grudnia obfituje w róznego rodzaju wydarzenia. Będą jarmarki, wystawy, warsztaty i koncerty. Będzie też można wygrać samochód. Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd najciekawszych wydarzeń soboty i niedzieli.

SOBOTA

Śląsk w koronce, Ekoeksperymentarium

Nie w Koniakowie, tylko w Katowicach. Warsztaty koronkarskie dla całych rodzin potrwają kilka godzin. W ich trakcie będzie można zobaczyć, jak powstaje koronka klockowa. To wzór, który jest obecny już nie tylko w strojach ludowych, ale również w biżuterii i architekturze na Śląsku. To okazja do spróbowania samodzielnego wykonania fragmentu koronki. Warsztaty potrwają od 11 do 14. Udział jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

„Człowiek z kamerą filmową” z muzyką na żywo, Browar Obywatelski Tychy (ul. Browarowa 21)

Festiwal Elektronarracje zagości w zabytkowej przestrzeni tyskiego browaru. Tym razem na ekranie wyjątkowy zabytek kina. Rosyjska produkcja z 1929 roku to przykład tzw. etiudy miejskiej i dzieło nowoczesne jak na ówczesne możliwości. Dzięki człowiekowi, który przemierza ulice Moskwy z kamerą, widzowie mogą zobaczyć jak wygląda codzienność stolicy Rosji. Oryginalnie niemy film, w Tychach zyska ścieżkę dźwiękową. Wykona ją na żywo Rabbit on the Moon. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Początek o godz. 20. Więcej TUTAJ.

Lucia Cadotsch + Tricko oraz Jun Xiao Quintet, kino Rialto

To już jeden z ostatnich koncertów 13. edycji Silesian Jazz Festival. Sobotni wieczór w kinie Rialto zapowiada się ciekawie dla fanów gatunku. Zagrają muzycy z dwóch różnych zakątków świata. Jako pierwsza wystąpi wysoko oceniana przez krytyków wokalistka Lucia Cadotsch. Towarzyszyć jej będą dźwięki organów Hammonda i wiolonczeli. To trio, które przyjedzie do Katowic ze Szwajcarii. Z dalekiego wschodu, a dokładniej z Chin pochodzi gitarzysta i lider kwintetu, który zagra jako drugi. Muzycy należący do Jun Xiao Quintet zaprezentują na scenie nowoczesnośći dużą dawkę improwizacji. Początek koncertu o godz. 18. Bilety w cenie 20 zł można kupić TUTAJ.

NIEDZIELA

„Dzisiejsze czasy” z muzyką na żywo, Park Tradycji (ul. Orzeszkowej 12)

Ostatnie z filmowo-muzycznych wydarzeń festiwalu Elektronarracje odbędzie się w Siemianowicach Śląskich. „Dzisiejsze czasy” to również ostatnie nieme dzieło Charlesa Chaplina. Historia robotnika, który trafia do szpitala psychiatrycznego. Jak to u Chaplina, będzie sporo gagów, których finał wydawać się może bolesy dla bohaterów. Nie zabraknie też miłości do pięknej dziewczyny. Muzyczną warstwę zapeni Laki, wielbiciel tanecznej elektroniki z gatunku house i stały bywalec wielu śląskich klubów. Początek wydarzenia o godz. 17. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Jarmark Bożonarodzeniowy, Rynek

W centrum miasta widać już wszystkie świąteczne ozdoby i iluminacje. Jarmark na Rynku trwa, a co tydzień na mieszkańców czekają dodatkowe atrakcje. Nie inaczej będzie w ten weekend. W programie nie tylko koncerty. Będą też pokazy rzeźbienia w lodzie czy jazdy figurowej na łyżwach. Więcej o programie na nadchodzące dwa dni pisaliśmy TUTAJ.

V Giszowiecki Jarmark Bożonarodzeniowy, Plac Pod Lipami

Świąteczy klimat można poczuć nie tylko na Rynku, ale również w Giszowcu. Najpierw spektakl dla dzieci, później koncert orkiestry dętej, spotkanie z mikołajem i występy chóru oraz zespołu De Silvers. Tak będzie wyglądała sobota na placu Pod Lipami. Z kolei w niedzielę jeszcze więcej muzyki. Po południu wystąpią: proWOKALNI, Kapela Góralska Beskid oraz Mike Rif & Los Cumbancheros. To nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na gości giszowieckiego jarmarku. Będzie świąteczna karuzela, fotobudka, przebrani za anioły szczudlarze i przejazdy świąteczną bryczką. W sobotę wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.30, a w niedzielę godzinę później. Udział jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Weekend z gwiazdami, Galeria Libero

Atrakcje dla klientów zaczęły się już w piątek, kiedy odbyły się pokazy gotowania. W sobotę dominował będzie sport. Odwiedzający Libero będą mogli potrenować razem z Qczajem i wziąć udział w turnieju w piłkarzyki, który poprowadzą Tomasz Zimoch i Krzysztof Ignaczak. Do walki w turnieju zagrzewać będą również piłkarki GKS Katowice.

Niedziela w całości poświęcona będzie modzie oraz pielęgnacji i upłynie pod hasłem „Ludzie chcą wyglądać”. O metamorfozy zwyciężczyń prowadzonego na Facebook’u Libero konkursu zatroszczy się Maja Sablewska, a tematem stylizacji włosów zajmie się fryzjer gwiazd, czyli Maciej Maniewski. Gospodarzami całego weekendu będą Patrycja Kazadi i Jankes.

W niedzielę 2 grudnia o godzinie 18:00 odbędzie się losowanie nagród głównych w wielkiej loterii zakupowej Libero – samochodu typu SUV Hyundai Tucson i trzech kart podarunkowych po 2 tys. złotych. Do tego czasu odwiedzający Libero wciąż mogą wygrać od ręki bilety do kina Helios, wejściówki do JumpCity, karty podarunkowe o wartości 100 złotych każda i torby zakupowe Libero.


Tagi:

Komentarze

  1. Zdzisław Zdebski 2 grudnia, 2018 at 3:00 am - Reply

    Z dniem 30 listopada 2018 r. PKO BP zamknął,zlikwidował jedyny w okolicy Brynowa w Katowicach,punkt-oddział nr 11 swego banku ,zlokalizowany
    w biurowcu Holdimexu,przy ulicy Gawronów 22 (!). Skandaliczna decyzja banku,który w nazwie podkreśla ,że jest POWSZECHNĄ KASĄ OSZCZĘDNOŚCI
    BANK POLSKI. Nic dodać-nic ująć. Mamy nadzieję,że władze Miasta Katowic,nowo wybrane,znajdą inny bank chętny,aby w tym miejscu otworzył swoje
    usługi.

Dodaj komentarz

*
*