Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Najbliższe dwa dni będą trochę cieplejsze, więc warto wyjść z domu. Przy okazji można wybrać się na świąteczny jarmark na Rynku. Poza tym będzie też sporo innych okazji do zrobienia zakupów. Nie w galeriach handlowych, tylko na targach. Podpowiadamy jak można spędzić weekend.

NIEDZIELA

Filmowe Popołudnie dla Dzieci, kino Kosmos

Przygody Bolka i Lolka, Reksio i inne polskie animacje. Kolejne filmowe popołudnie to okazja do obejrzenia starych bajek. Dorośli znowu mogą powspominać, a dzieci dobrze się bawić przy filmach, które pamiętają ich rodzice. Pokaz przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia. Wstęp kosztuje 8 zł. Początek seansu o godz. 15. Więcej TUTAJ.

Projekcja filmu “Strajk” z muzyką na żywo, Sztygarka (ul. Piotra Skargi 34 a/d, Chorzów)

Wyjątkowa ścieżka dźwiękowa do filmu sprzed ponad 90. lat. “Strajk” został wyprodukowany w ZSRR. Film opowiada o konflikcie w wielkiej fabryce w okresie carskim, gdzie kapitaliści sięgają po różne środki – prowokację, szpiegostwo, terror i rozbicie – aby złamać wolę robotników oraz przygotowują krwawą rzeź. Obraz dopełni muzyka skomponowana specjalnie na tę okazję przez katowicki duet Lód 9. Maciej Klich i Michał Zdrzałek w swojej twórczości łączą dźwięki skrzypiec, pianina i waltorni ze współczesną elektroniką. Wstęp na koncert i seans w ramach festiwalu Elektronarracje jest bezpłatny. Początek o godz. 17. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

Jarmark Bożonarodzeniowy, Rynek

Wystawcy z ozdobami świątecznymi, ciepłymi skarpetami i bombkami. Poza tym dużo jedzenia, w tym swojskie sery i mięsa. Jarmark na Rynku to również okazja do rozgrzania się grzanym winem i posłuchania koncertów. W ten weekend po południu na scenie wystąpi kilku artystów. Jarmark będzie czynny od godz. 10 do ok. 20. Więcej TUTAJ.

Babski Targ i Wege Festiwal, Galeria Szyb Wilson

Do ubrania, do zjedzenia i dla urody. Takie będą targi w Galerii Szyb Wilson. Na gości czekają wystawcy z całej Polski. Będzie można przymierzyć kolorowe ubrania mało znanych marek, kupić naturalne mydło czy olejek. Poza tym zjeść burgera bez mięsa, falafela oraz wegański majonez. Targi potrwają dwa dni. Będą czynne od południa do godz. 18. Więcej TUTAJ i TUTAJ.

Mustache Yard Sale vol. 29, stary dworzec (ul. Dworcowa 2)

Wydarzenie nie tylko dla miłośników mody. Wbrew nazwie, targi Mustache Yard Sale to propozycja głównie dla pań. Będzie dużo oryginalnych marek, których nie da się znaleźć w galeriach handlowych. Polscy projektaci ze swoimi kolekcjami pokażą m.in. ręcznie wykonywaną bieliznę, czapki z wysokiej jakości materiałów czy popularne nerki. Z kolei panowie będą mogli za darmo się przebadać w trakcie wydarzenia w związku z trwającą akcją pod nazwą Movember. Targi będą czynne w godz. 11-19. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*