Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Przedostatni weekend wakacji na pewno będzie dla wielu osób aktywny. Po pierwsze, do wyjścia zachęci pogoda, a po drugie „na mieście” ma się sporo dziać. Najbliższe dwa dni to między innymi zakończenie sezonu letnich koncertów w Parku Kościuszki czy jeden z ostatnich pokazów plenerowego kina przy MCK. Udanego weekendu.

SOBOTA

Witaj Szkoło na Sportowo, Rynek

Wakacje jeszcze trwają, ale powoli zbliżają się do końca. Dzieci, które już wróciły z wyjazdów, mogą wziąć udział w sportowej imprezie. Czekać będą różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, konkursy, atrakcje rekreacyjno-sportowe. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Impreza odbędzie się w godz. 10.00-16.00.

Bieg dookoła Bogucic

Pierwszy bieg w Bogucicach wzbudził duże zainteresowanie. Zapisy nie trwały długo, bo od razu skończyły się miejsca. Z pewnością przyczynił się też do tego fakt, że bieg jest bezpłatny. Uczestnicy (200 biegaczy i 50 chodziarzy z kijami) pokonają 5-kilometrową trasę. Start i meta w Parku Boguckim. Każdy zawodnik otrzyma medal i poczęstunek. Bieg rusza o godz. 15.00. Więcej TUTAJ.

Koncert w Amfiteatrze

Fortepian znowu będzie można usłyszeć w zielonej przestrzeni Parku Zadole. Tym razem nie obok tężni, a w amfiteatrze wystąpi Piotr Sałajczyk. Artysta był w 2017 roku nominowany do Paszportu Polityki „za wrażliwość i inteligencję, z którymi podchodzi do zapominanego na naszych estradach repertuaru”. W 2018 roku laureat Fryderyka oraz Nagrody Orfeusza „za wybitne kreacje wykonawcze muzyki polskiej”. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Początek o godz. 18.00. Więcej TUTAJ.

Fest Festival, Park Śląski

Choć pierwszego dnia zabrakło jednej z głównych gwiazd – Wu-Tang Clan, to w programie jest jeszcze sporo gwiazd światowej sławy. Wśród nich publiczność usłyszy m.in. Roisin Murphy, Metronomy i Disclosuer. Festiwal w Parku Śląskim rozpoczął się w piątek i potrwa do wczesnych godzin porannych w niedzielę. Więcej informacji TUTAJ.

Wyrwani życiu, Muzeum Śląskie

W dniu 100. rocznicy zakończenia I powstania śląskiego odbędzie się wyjątkowe muzyczne wydarzenie. Wezmą w nim udział gwiazdy polskiej sceny, m.in. Renata Przemyk, Czesław Mozil, Sebastian Riedel, Grubson. Pierwsza część to specjalne aranżacje stworzone do tekstów Zbigniewa Herberta czy Czesława Miłosza. Druga będzie bardziej poważna. Orkiestrą Filharmonii Śląskiej będzie dyrygował m.in. Krzysztof Penderecki, a w repertuarze znalazł się jego utwór i kompozycje Henryka Mikołaja Góreckiego. Wstęp kosztuje 1 zł. Większość biletów już się rozeszła, ale ostatnia pula będzie dostępna od godz. 17.00 przed koncertem. Samo wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Daj Pieskom Pobiegać, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt 

Każdy, kto odwiedzi schronisko, będzie mógł wziąć psa na spacer. Akcja odbywa się raz w miesiącu. Chętni powinni mieć przy sobie dowód osobisty. Dzieci muszą być pod opieką osoby pełnoletniej. Mile widziane zabranie ze sobą smyczy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 14. Więcej TUTAJ.

Kino letnie, plac Sławika i Antalla

Przedostatni pokaz filmowy na leżakach w centrum Katowic to kino dla tych, którzy lubią pościgi. W filmie „Mad Max” ich nie brakuje, bo pościg trwa niemal przez cały seans. Do tego post apokaliptyczny świat, dopracowane stroje i pojazdy. Fani kina akcji powinni być zadowoleni. Seans rozpocznie się o godz. 20.30. Udział jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Przedpremierowy „Parasite”, kino Światowid

Film o nędzy i bogactwie, o podziałach społecznych i jednym wielkim oszustwie. „Parasite”, czyli zaskakujący thriller, który momentami rozśmiesza. Równie zaskakująco film Bonga Joon-ho zdobył w tym roku Złotą Palmę w Cannes i będzie kandydatem Korei Południowej do Oscara. W ten weekend publiczność zobaczy go po raz pierwszy w Katowicach. Przedpremierowy pokaz rozpocznie się o godz. 17.00. Więcej TUTAJ.

Koncert promenadowy, Park Kościuszki

Finałowy koncert promenadowy to okazja do posłuchania rzadko spotykanych instrumentów i wokalu. Katarzyna Skrzyńska z zespołem zaprezentują ciekawe podejście do polskiego folku. Pomogą im w tym takie muzyczne „narzędzia” jak: lira korbowa, tarhu, suka biłgorajska, oud i saz. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny.


Komentarze

  1. Bitec 25 sierpnia, 2019 at 10:41 pm - Reply

    Fajnie, że istnieje taka lista. Będę obserwować przed następnym weekendem 🙂

Dodaj komentarz

*
*