Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie zimny i deszczowy weekend, co wcale nie znaczy, że podczas niektórych imprez nie będzie gorąco. Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd najciekawszych wydarzeń weekendu.

SOBOTA

Politycy vs. Dziennikarze, Stadion Śląski

Na co dzień jedni polemizują z drugimi, a w sobotę zmierzą się w sportowej walce. W drużynie polityków będzie można zobaczyć m.in. prezydentów miast. Mecz pomiędzy dziennikarzami, a politykami to jednak przede wszystkim akcja na rzecz potrzebujących. W trakcie całej imprezy prowadzona będzie zbiórka pieniędzy, które trafią następnie do Ośrodka Wsparcia – Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie. Poza tym przygotowano atrakcje dla rodzin. Będzie malowanie buzi dla najmłodszych, zajęcia plastyczne i konkursy z nagrodami. Początek wydarzenia o godz. 10. Wstęp jest wolny, a wejść będzie można bramami 1 i 7. Więcej TUTAJ.

Śpiewem świętujemy Niepodległość, Muzeum Historii Katowic 

Dwójka śpiewaków, fortepian i recytacja. Podczas patriotycznego koncertu będzie można posłuchać 25 pieśni związanych z okresem I wojny światowej, insurekcji kościuszkowskiej, powstania listopadowego, styczniowego i z czasów Solidarności. Wspólnie z artystami śpiewała będzie też publiczność. Na scenie wystąpią sopranistka Edyta Nowicka i tenor Oskar Jasiński, na fortepianie zagra Tadeusz Trzaskalik, a za recytacje będzie odpowiedzialny Roman Michalski. Początek wydarzenia o godz. 16. Więcej TUTAJ.

Aparat z odzysku, Dobry Klimat 

Warsztaty nie tylko dla miłośników fotografii. Uczestnicy dowiedzą się jak z puszek i pudełek można zrobić aparat fotograficzny. Każdy powinien przynieść niewielkie opakowanie. Ważne, żeby dało się je zamknąć. Te śmieci zamienią się w kamera obskura, czyli pierwowzór aparatu. O fotografii otworkowej opowiedzą Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Dodatkową atrakcją będzie plenerowa ciemnia fotograficznej, w której wywołane zostaną zdjęcia. Liczba miejsc jest ograniczona. Chętni powinni się zgłosić na adres: [email protected] Początek wydarzenia o godz. 10. Więcej TUTAJ.

Repair Cafe, COP Katowice

Jeśli coś się zepsuje, to lepiej naprawiać niż kupować nową rzecz. Do tego przekonują twórcy kawiarenki naprawczej. Okazja do przyniesienia zepsutych przedmiotów będzie w sobotę. Przez 3 godziny w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Młyńskiej 5 będą czekały osoby chętne do pomocy w naprawie. Niezależnie od tego czy chodzi o dziurę w oponie czy spodniach. Więcej TUTAJ.

Barwy Ziemi, MDK Bogucice

Tym razem z Bogucic uczestnicy cyklicznego wydarzenia przeniosą się do Meksyku. Czekają na nich warsztaty języka hiszpańskiego, dla dzieci będą warsztaty zdobienia piñata oraz pokaz wykonywania mozaik w wykonaniu meksykańskiego artysty. Warsztaty i pokaz rozpoczną się o godz. 15, obowiązują zapisy. Miejsce można zarezerwować osobiście na miejscu, przy ul. Markiefki 44a lub pod nr tel. 32 203 05 17. Dwie godziny później rozpocznie się prelekcja o kulturze Meksyku, a potem będzie można usłyszeć tradycyjną muzykę mariachi w wykonaniu zespołu Los Amigos. Na zakończenie degustacja regionalnych potraw meksykańskich. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Films For Food, kino Rialto

Kolejna edycja pokazów filmowych z jedzeniem w roli głównej. Tym razem głównym bohaterem spotkania będą koktajle. Najpierw widzowie zobaczą film pt. „Bar Schumann”, który opowiada o barmanie-legendzie. Następnie odbędzie się spotkanie z barmanami. W trakcie rozmów będzie można dowiedzieć się o kulisach ich pracy i trudnościach zawodu. Każdy uczestnik otrzyma też zaproszenia do degustacji koktajli w wybranych miejscach w Katowicach. Początek wydarzenia o godz. 18.00. Bilety kosztują 23 zł. Więcej TUTAJ.

Weekend z japońską animacją, kino Kosmos

Propozycja dla fanów anime. Pokazy filmów animowanych rozpoczęły się w piątek. Przed widzami jeszcze dwa dni i trzy filmy. W tym jeden chiński pt. „Duża ryba i begonia”. To w sobotę, a w niedzielę produkcje ojca i syna – Hayao i Gorô Miyazakiego. Pierwszy jest założycielem legendarnego Studia Ghibli. Najpierw wyświetlona zostanie „Księżniczka Mononoke”, a następnie „Makowe wzgórze”. Bilety od 12 zł. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*