Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
W ten weekend sporo muzycznych wydarzeń. To dobra informacja, bo pogoda raczej nie będzie zachęcała do przebywania na zewnątrz. Poniżej kilka propozycji na najbliższe dwa dni.

SOBOTA

Legendarny Kosmiczny Mecz z Aniołami, Spodek

W sobotę na parkiecie Spodka będzie można zobaczyć kilkudziesięciu artystów ze świata filmu, muzyki i telewizji. Zagrają m.in. Ewelina Lisowska, Joanna Jędrzejczyk, Piotr Kupicha, Jerzy Dudek, Michał Wasilewski, Arkadiusz Pan Pawłowski, Monika Pyrek i Magdalena Steczkowska. Nie zabraknie także przedstawicieli kabaretów. Wystąpią m.in. członkowie Kabaretu Młodych Panów, Mariusz Kałamaga, Michał Kincel i Olga Łasak z Kabaret Czesuaf. Wszyscy wcielą się w  role profesjonalnych siatkarzy i koszykarzy. Podczas przerwy wystąpi zespół Piersi. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00. Bilety w cenie od 10 zł do 150 zł można kupić TUTAJ. Każdy bilet to cegiełka, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom – podopiecznym Domu Aniołów Stróżów.

„Nauka jest Kobietą”, Planetarium Śląskie

Spotkanie z  polskimi badaczkami, które opowiedzą o swoich pasjach związanych z wieloma dziedzinami nauki. Będzie to okazja do poznania tajników ich pracy i wyników badań przez nie prowadzonych oraz do rozmowy o roli kobiet we współczesnej nauce i o inspiracjach, dzięki którym zdecydowały się na tę ścieżkę kariery. Spotkanie poprowadzi popularyzatorka nauki Katarzyna Głuch-Juszkiewicz. Wydarzenie rozpocznie się o 14.30 i potrwa do 18.30. Wszystkie prelekcje odbędą się w Sali Idei Planetarium. Wstęp wolny, na wydarzenie nie obowiązują zapisy. Pełny program jest dostępny TUTAJ.

Asid showcase, P23

Po raz kolejny w postindustrialna przestrzeń Fabryki Porcelany wypełni ciężkie techno. Organizatorzy zapowiadają zaskakującą scenografię, oświetlenie i ostre cardio na parkiecie. Zagrają m.in. MPE b2b Export, Hatelove, Rudeboy, Petza b2b Ana Nettle, Water Please. Początek imprezy o godz. 23.00. Bilety w cenie 59 zł są dostępne TUTAJ.

Repetycje, SiXa

Kolejna impreza z cyklu Repetycje, który łączy różnorodne elektroniczne gatunki, w tym techno, minimal, deep techno, detroit techno, acid, house, electro, ghetto i wiele innych. Tej nocy gościem specjalnym będzie Rethe, który tak samo jak Kuba Sojka zagra set w formule live. Wstęp: 30 zł. Początek imprezy o godz. 23.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Bartek Wąsik gra Radiohead, Jazz Club Hipnoza 

Pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, nagrody fonograficznej Fryderyk oraz Paszportu „Polityki” 2014. Występował w Europie, Azji i obu Amerykach. W Carnegie Hall i Chicago Symphony Hall prezentował własne opracowania utworów Fryderyka Chopina. Bartek Wąsik w Hipnozie przedstawi autorski projekt „Daydreamer”, który obejmuje dwanaście piosenek Radiohead w wersji na fortepian solo. Bilety w cenie 79 zł są dostępne TUTAJ. Początek koncertu o godz. 19.00.

Koncert „Piosenki-to? – Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta…”, Miasto Ogrodów

Podczas koncertu publiczność usłyszy piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory w wykonaniu aktorów. Młode pokolenie aktorów reprezentować będzie Marcin Januszkiewicz, Jakub Gąsowski i Katarzyna Dąbrowska. Swoje interpretacje wykonają również Hanna Śleszyńska, Jacek Wójcicki, Zbigniew Zamachowski, Joanna Trzepiecińska i Olga Bończyk. Prowadzenie: Andrzej Poniedzielski. Początek o godz. 18.00. Bilety w cenie od 100 zł dostępne są TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

10. Festiwal Prawykonań, NOSPR

3 dni z polską muzyką współczesną. Festiwal Prawykonań to nowe utwory pisane dla NOSPR i zespołów rezydujących. Najlepsi twórcy i świetni soliści. Opera i warsztaty dla dzieci. Przed publicznością wystąpią m.in. AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, Spółdzielnia Muzyczna i Orkiestra Muzyki Nowej. Bilety na pojedyncze wydarzenie w cenie od 20 zł. Pełny program jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*