Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Weekend może być deszczowy i raczej nie będzie zachęcał do spacerów. Jednak do wyjścia z domu może zmotywować cieszący się dużą popularnością jarmark i inne wydarzenia, o których przeczytacie poniżej.

SOBOTA

Kult w Spodku

Kultowy Kult powraca do Spodka. W ramach Trasy Pomarańczowej będzie tym razem promował materiał z najnowszego albumu „Ostatnia płyta”, ale podczas koncertu nie zabraknie najważniejszych i znanych od dekad utworów. Bilety w cenie od 110 zł można kupić TUTAJ. Początek wydarzenia o godz. 19.00.

An On Bast w klubie Sixa

Polska performerka i producentka w ciągu kilkunastu lat klubowej działalności zdążyła zdobyć międzynarodowe uznanie. Jej album wydany nakładem wytwórni Awesome Soundwave prowadzonej przez Carla Coxa został świetnie przyjęty na całym świecie. W Katowicach wystąpi w formule live. Towarzyszyć jej będą Addy Z, Set i BPM Bolo. Początek imprezy o godz. 23.00. Wstęp: 30 zł. Więcej TUTAJ.

10 Tenorów w Mieście Ogrodów

Deszczowa piosenka, ostatnia niedziela, Frank Sinatra i Edith Piaf. Salę koncertową Miasta Ogrodów wypełni dziesięć głosów. Tenorzy mają bogaty repertuar, o czym przekona się publiczność podczas ich występu w Katowicach. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00. Bilety w cenie od 125 zł dostępne TUTAJ.

NIEDZIELA

Muzyka Teatralna w Filharmonii Śląskiej

Koncert odbędzie się w ramach obchodów Roku Jubileuszowego w Teatrze Śląskim. Listopadowa odsłona cyklu PGE – HoloGramy połączy dźwięk, słowa i obraz. Wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną pod batutą Szymona Bywalca wystąpią aktorzy Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego. W programie znalazła się muzyka Henryka Mikołaja Góreckiego i Wojciecha Kilara. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00. Bilety w cenie 40 zł i więcej informacji TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku

Odkąd otwarto jarmark, na Rynku jest tłoczno. Oprócz skorzystania ze stoisk i oferty wystawców, można się poślizgać na lodowisku, przejechać karuzelą, popatrzeć na Rynek z wagonika koła widokowego. W weekend dodatkowo odbędą się koncerty na scenie. W sobotę od 16.30 zagrają Joanna Świdrak i Damian Stroka oraz Cocotier. Później, o 21.00, Inferis Teatr Ognia. Dzień później, od godz. 15.00, wystąpią DJ Mateo, Joanna Dolata i zespół Nivel. Więcej o jarmarku pisaliśmy wczoraj TUTAJ.

„Elka” za pół ceny

Ostatni weekend listopada to ostatnia okazja do skorzystania z promocji i w ogóle przejechania się „Elką”. To dlatego, że od grudnia kolejka zostanie zamknięta. Bilety z 50-procentową zniżką będzie można kupić przez cały weekend. Więcej o specjalnej ofercie pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*