Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Zdjęcie: FB/Teatr Śląski.

Redakcja
Kilka koncertów, chór na Rynku i charytatywne pokazy filmowe. To niektóre propozycje dla mieszkańców Katowic i okolic. Poniżej weekendowy „rozkład jazdy”.

SOBOTA

Kabaret Mumio w Teatrze Śląskim

Kultowa grupa kabaretowa powraca na scenę. Tym razem na Scenę w Galerii Teatru Śląskiego. Wystąpią Jadwiga Basińska, Dariusz Basiński i Jacek Borusiński, słynący z absurdalnego poczucia humoru i zaskakujących puent twórcy. Bilety kosztują 50 zł. Początek występu o godz. 19.00. Więcej TUTAJ.

Dwa Sławy, P23 Katowice

Jeden z najpopularniejszych rapowych duetów powraca z nowym albumem. Po ostatnim sukcesie płyty Pokolenie X2, Rado i Astek postanowili tym razem zacieśnić współpracę z duetem The Returners i powierzyć im w pełni produkcję swojego materiału. To gwarantuje dawkę jakościowej muzyki. Premierowy koncert w Katowicach rozpocznie się o godz. 20.30. Bilety w cenie 60 zł można kupić TUTAJ.

Kopalnia Basu w CELu

Legendarny cykl powraca do klubu CEL. Jego historia sięga 2009 roku, a zapoczątkował go kolektyw Dub Lovin’ Criminals. Wraz z nim tej nocy zagra Radikal Guru i Fathertz. Bilety do północy – 10 zł, później – 30 zł. Początek imprezy o godz. 23.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Muzyka ma moc – Śląskie Chóry dla Ukrainy, Rynek

Chór Uniwersytetu Ekonomicznego wystąpi przed Teatrem Śląskim, żeby pokazać solidarność z Ukrainą. O godz. 17.00 na Rynku zabrzmią hymny Ukrainy i Polski oraz kompozycja Norberta Blachy pt. „Modlitwa o pokój”. Ten ostatni utwór zostanie wykonany w dwóch językach – polskim i ukraińskim. Więcej TUTAJ.

Pianohooligan w NOSPR

Młody i uznany pianista wystąpi przed publicznością w NOSPR. Wszechstronny artysta tym razem zaprezentuje się w dwóch odsłonach. W pierwszej części Piotr Orzechowski „Pianohooligan” zaprezentuje materiał z płyty „24 Preludes & Improvisations”. Druga część koncertu to będzie pokaz przedpremierowy, podczas którego wybrzmią utwory z albumu „Critique of Swing” nagranego przez artystę w NOSPR w styczniu 2021 roku. Początek koncertu o godz. 18.00. Ceny biletów: 25-60 zł. Więcej TUTAJ.

Kwiat Jabłoni, MCK

Trwa trasa promująca album “Mogło być nic”, który osiągnął status platynowej płyty. W końcu Kasia i Jacek Sienkiewiczowie dotrą do Katowic. Mają na swoim koncie dwa albumy. “Niemożliwe” z 2019 roku bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny. Tak samo, jak najnowszy album. Grupa jest znana z oryginalnego brzmienia i notuje milionowe wyświetlenia pod teledyskami. Koncert Kwiatu Jabłoni rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety kosztują 129 zł. Są dostępne TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Silesia Film dla Ukrainy

W sobotę w kinie Rialto, a w niedzielę w Światowidzie wyświetlone zostaną dwa ukraińskie filmy. Pierwszy to dramat z wojną w Donbasie w tle. Drugi to dokument opowiadający historię trzech kobiet, które służyły w wojsku podczas tego samego konfliktu. To dwa z trzech seansów, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc ukraińskim filmowcom. Seanse rozpoczną się o godz. 17.30. Bilety kosztują 20 zł. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*