Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

fot. Joe Brady.

Redakcja
Jeśli ktoś chce pograć w gry lub zobaczyć najlepszy cosplay, to powinien wybrać się do MCK. Tam można za darmo wziąć udział w IEM Expo. Jest w ten weekend również sporo muzycznych propozycji. Poniżej kilka z nich.

SOBOTA

Muzyka Końca Lata w Strefie Centralnej

MKL to indie rockowy kwintet, który miesza różne gatunki – od bigbitu, surfu, po country i punk rocka. Zespół tworzy czułe, szczere piosenki o relacjach, samotności, zachwycie światem i przerabianiu trudnych emocji. MKL ma na koncie pięć płyt. Ostatni album z 2021 roku pt. „Prywatny Ciechocinek” został dobrze przyjęty przez fanów i krytyków. Podczas koncertu w Strefie Centralnej zespół zaprezentuje swoje hity, ale też utwory szykowane na dwie kolejne płyty. Bilety na koncert: 30zł (płatność gotówką). Początek wydarzenia o godz. 20.30. Więcej TUTAJ.

„Mieczysław Wajnberg – wszystkie kwartety smyczkowe – śladem dedykacji” w NOSPR

Kwartet Śląski postawił sobie wymagające zadanie rejestracji wszystkich 17 kwartetów zapomnianego, polsko-żydowsko-radzieckiego kompozytora. To dopiero drugi zespół na świecie, któremu udało się sprostać temu wyzwaniu. 40 lat doświadczenia, ponad 150 prawykonań dzieł kameralnych, tysiące występów w najsłynniejszych salach koncertowych świata, ponad 60 albumów płytowych, ponad 20 nominacji i 8 statuetek Fryderyk oraz ta najważniejsza: „muzyczny Oscar”, czyli Gramophone Classical Music Award. W programie koncertu następujące kompozycje Mieczysława Wajnberga: IV Kwartet smyczkowy op. 20, IX Kwartet smyczkowy op. 80, VI Kwartet smyczkowy op. 35. Koncert w sali kameralnej rozpocznie się o godz. 18.00. Ceny biletów: 20-30 zł. Więcej TUTAJ.

Trans 90’s w klubie Sixa 

Szykuje się długa transowa i psychodeliczna noc. To propozycja zarówno dla starszych klubowiczów, jak i początkujących miłośników rave’u. Będzie to również podróż do lat 90. O oprawę muzyczną w stylu trance, goa, house czy techno zadbają: Styropian, Primal, Panza, Bongo, Green Anemo, Hezar. Wstęp na imprezę 40 zł (do północy) i 50 zł (po północy). Początek o godz. 23.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Dzień Etnografii w Górnośląskim Parku Etnograficznym

Podczas tematycznego spaceru, który tym razem poprowadzi do najbardziej charakterystycznych chałup każdego podregionu, uczestnicy dowiedzą się, jak przenoszono budynki znajdujące się na ekspozycji oraz w jaki sposób pozyskuje się zbiory do muzeum. Przewodnik opowie także o różnorodności strojów naszego regionu. Dla najmłodszych zaplanowano szereg atrakcji – wycinanki strojów ludowych oraz dyplomy małego etnografa dla najbardziej aktywnych gości. Początek wydarzenia o godz. 12.0 przy bramie do skansenu. Koszt udziału: 20 zł/osobę. Liczba miejsc jest ograniczona. Bilety są dostępne TUTAJ.

Lucy Brown Quartet w MDK Zawodzie

Członkowie Lucy Brown Quartet to w większości studenci Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół wykonuje muzykę jazzową, improwizowaną i ilustracyjną, a za wszystkie kompozycje odpowiada jego liderka. W muzyce Lucy Brown Quartet można usłyszeć inspiracje takimi artystami jak: norweski trębacz Mathias Eick, polski skrzypek Adam Bałdych, pianista Leszek Możdżer, czy zespół Kroke. Bilety w cenie 30 zł (seniorzy 60+ zapłacą 15 zł). Wydarzenie w sali koncertowej przy ul. Marcinkowskiego 13a rozpocznie się o godz. 18.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

Intel Extreme Masters w Spodku i MCK

W piątek rozpoczęło się wielkie esportowe wydarzenie. Już po raz 11. w Katowicach zmierzą się najmocniejsi gracze. Oprócz turniejów w Counter Strike: Global Offensive i StarCraft będą dodatkowe atrakcje na IEM Expo. Wstęp na to wydarzenie jest darmowy. Więcej o IEM pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*