Reklama

Kilar, Cygan i The Police. Cztery dni koncertów na urodziny Katowic

Tak było podczas urodzinowej imprezy rok temu.

Ł. K.
Przyjadą zagraniczni artyści, ale nie zabraknie też polskiej muzyki. Będzie hołd dla Wojciecha Kilara i przeboje autorstwa Jacka Cygana w symfonicznym wydaniu. Przez 4 dni odbędzie się 7 koncertów. Część z nich jest bezpłatna.

W tym roku Katowice będą obchodziły swoje 152. urodziny. Tym razem przez 4 dni będzie można wziąć udział w 7 koncertach. Będzie muzyka polska i zagraniczna. Jako pierwszy, 8 września, wystąpi Józef Skrzek. Znany śląski multiinstrumentalista zagra w Kościele św. Szczepana w Bogucicach. Kolejny dzień obchodów to kolejne koncerty. Na początek publiczność usłyszy piosenki Jacka Cygana w specjalnych aranżacjach. Na scenie pojawią się Ryszard Rynkowski, Stanisław Sojka czy Edyta Geppert. Podczas koncertu w roli recytatora wystąpi Daniel Olbrychski. Za muzykę odpowiedzialna będzie Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, zespół Camerata Sielsia i kwintet jazzowy. Z NOSPR-u wydarzenie przeniesie się na zewnątrz. Na scenie w strefie kultury wystąpi Trad.Attack!. Estońskie trio wykona muzykę tradycyjnych pieśniarzy tego kraju. Zaraz po nich publiczność usłyszy KTU, czyli projekt wybitnego fińskiego akordeonisty i muzyków z legendarnego King Crimson. Niedziela to koncerty w Mieście Ogrodów i kinie Rialto. Najpierw hołd dla The Police wykonaniu młodych polskich artystów, a następnie coś dla fanów mocniejszych elektronicznych brzmień. Obchody 152. urodzin miasta zakończy koncert ElectroKilar, czyli utwory Wojciecha Kilara w nowoczesnych aranżacjach. Dzieła kompozytora zostaną przerobione na muzykę elektroniczną. Za kompozycję będzie odpowiedzialny DJ z Katowic o pseudonimie 5cet, a na scenie wystąpi razem z orkiestrą AUKSO z Tychów.

Wstęp na koncert otwierający urodziny miasta jest darmowy. Podobnie jak do strefy kultury. Za pozostałe koncerty trzeba będzie zapłacić od 10 zł do 30 zł. Więcej informacji na temat programu i biletów można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Akna 6 września, 2017 at 11:23 am - Reply

    sprzedaż biletów na koncert „Jacek Cygan Symfonicznie” pozostawia wiele do życzenia. Bilety były niedostępne w momencie uruchomienia sprzedaży…!!!

Dodaj komentarz

*
*