Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Weekend będzie słoneczny, w sam raz na jesienny spacer. Jednak dla tych, którzy mają ochotę na dodatkowe atrakcje, wybór jest spory. Przede wszystkim odbędzie się plenerowy festiwal nauki. Poza tym sporo koncertów i targi. Wszystkie propozycje poniżej.

SOBOTA 

Bądź aktywny – przegoń raka

Bieg i marsz nordic walking w Dolinie Trzech Stawów. Jednak nie chodzi o rywalizację, tylko o szczytny cel. Część opłaty startowej zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów organizacji wydarzenia, a pozostała kwota zostanie przeznaczona na cele statutowe Hospicjum św. Franciszka. Na dystansach 5 i 10 kilometrów pobiegnie i pomaszeruje ponad 100 osób. Pierwszy start o godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

Aiselis w Drzwiach Zwanych Koniem

Katowicki zespół, który brał udział w przeglądzie Dzielnica Brzmi Dobrze, po pandemicznej przerwie powraca na scenę. Zespół w tym czasie rozrósł się do kwartetu, a na bezpłatnym koncercie będzie można posłuchać nowego materiału. Początek występu o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

Jacek Sienkiewicz w CELu

Impreza techno z jednym z pionierów na czele. Do Katowic przyjedzie po raz kolejny Jacek Sienkiewicz. Mimo wielu lat spędzonych na graniu w klubach, jego występy nadal wzbudzają duże zainteresowanie. Najprawdopodobniej podobnie będzie tym razem. Wspierać go będą Capo i Hekato. Do północy wstęp kosztuje 10 zł. Początek imprezy o godz. 23.00. Więcej TUTAJ.

Rawa Blues Silesian Sound w Pałacu Młodzieży

SBB, Dżem, Dudek Big Band to część z zespołów, które wystąpią podczas nietypowej edycji bluesowego festiwalu. Tym razem koncerty odbędą się w sali Pałacu Młodzieży. Jak zapowiadają organizatorzy, „Rawa Blues Silesian Sound to powrót do źródeł Festiwalu, do Śląskiego Brzmienia, które na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych stało się znakiem rozpoznawczym tutejszego środowiska muzycznego”. Muzyki będzie można posłuchać nie tylko na miejscu, bo udostępniona zostanie w sieci transmisja live z wydarzenia. Rozpocznie się ono o godz. 18.00. Bilety w cenie od 240 zł można kupić TUTAJ.

NIEDZIELA

Śląski Festiwal Nauki

Przez cały dzień na gości festiwalowego miasteczka czekać będą warsztaty, wykłady, wystawy i spotkania ze znanymi postaciami ze świata nauki i nie tylko. W tym roku po raz pierwszy ŚFN odbędzie się w plenerze. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale trzeba mieć ze sobą wejściówkę. Pierwsze atrakcje od godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

Muzyka filmowa Kilara w Filharmonii Śląskiej

Multimedialny koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara. Śląska Orkiestra Kameralna pod batutą Macieja Tomasiewicza wykona premierowo ścieżkę dźwiękową z filmu Sól ziemi czarnej (reż. K. Kutz). Oprócz tego, filharmonicy przygotowali utwory z takich filmów jak Pianista, Portret damy, Smuga cienia, Trędowata, czy Pan Tadeusz. Bilety od 28 zł. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Targi NATURA w MCK

Ponad stu wystawców, a w ofercie wszystko to, co naturalne i dobre dla zdrowia. Będą kosmetyki, suplementy, zioła i naturalne przetwory. Poza tym odbędą się warsztaty i spotkania z ciekawymi prelegentami. Wśród gości są lekarze, dietetycy i kosmetolodzy. Pełny program wydarzenia można znaleźć TUTAJ. Wstęp na targi od 35 zł. Bilety można kupić TUTAJ. Wydarzenie w sobotę i niedzielę potrwa od godz. 10.00 do godzin wieczornych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*