Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie muzyczny weekend w Katowicach. Przede wszystkim ze względu na festiwal Tauron Nowa Muzyka, czyli największy festiwal, jaki odbędzie się w tym roku w mieście. Jest też propozycja dla rodzin, czyli całodzienny piknik w centrum Katowic.

SOBOTA

Piknik Rodzinny, Rynek i Park Powstańców Śląskich

Kilka stref aktywności, a w każdej inne atrakcje. W sobotę w centrum Katowic na dzieci czekają pokazy magiczne, dmuchańce, szczudlarze, żongler, quizy i zabawy. Dorośli będą mogli się przebadać za darmo czy skorzystać z okazji do wzięcia udziału w spisie powszechnym. Impreza potrwa od 12.00 do 19.00. Więcej TUTAJ.

Nad pięknym modrym Dunajem, Amfiteatr Park Zadole

Największe operetkowe przeboje Amfiteatru Parku Zadole. Wystąpią: Jolanta Kramer (sopran), Arkadiusz Dołęga (tenor), Monika Kionka (solistka baletu), Filip Jędruch (solista baletu) i zespół muzyczny MAES-TRIO. Początek koncertu o godz. 17.00. Więcej TUTAJ.
Letnie Brzmienia w Hali Parkowej
Kolejny koncert z cyklu Letnie Brzmienia. Tym razem aż 3 muzyczne projekty zaprezentują się dla publiczności na scenie przy Hali Parkowej. Zagrają Bitamina, Miętha i Vito Bambino. Impreza rozpocznie o 17.00. Bilety w cenie 59 zł można kupić TUTAJ.
Lato w Plenerze, P23
Popularny i lubiany przez katowicką publiczność artysta ponownie wystąpi przed nią w Fabryce Porcelany. Bass Astral jest znany przede wszystkim z duetu z Igo, a tym zagra w ramach solowej trasy koncertowej Solaris. Bilety w cenie 89 zł można kupić TUTAJ. Początek imprezy o godz. 19.00.

NIEDZIELA

Jarmark Produktów Tradycyjnych, Skansen w Chorzowie

Tradycyjne śląskie potrawy i produkty regionalne. Jarmark połączony jest z występami zespołów muzycznych, folklorystycznych i kiermaszem, na którym można będzie spróbować dań i produktów, wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Śląskiego. O tym, jak dobrze przyrządzić tradycyjne potrawy regionalne i jak zachwycić nimi domowników opowie Michał Bałazy-kucharz, ambasador Kulinarny Polski, juror polskich i międzynarodowych konkursów kulinarnych. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w pokazie wyrabiania pierogów i podpłomyków, a także warzenia różnych gatunków piwa i prezentacja leśnej bimbrowni. Wydarzenie potrwa od 12.30 do 17.30. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

Tauron Nowa Muzyka

To będzie największy festiwal, który odbędzie się w tym roku w Katowicach. Mimo obostrzeń zagra kilkudziesięciu artystów. Festiwal rozpoczął się już w czwartek, ale najwięcej dzieje się w strefie kultury w piątek i sobotę.  Trzeciego dnia wystąpią m.in. Gus Gus, Afrodeutsche, Błoto czy Belmondawg. Natomiast niedziela to after party na Sztauwajerach, które potrwa cały dzień, a wstęp na nie jest darmowy. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*