Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Festiwal Tauron Nowa Muzyka.

Redakcja
Nadchodzi weekend pełen muzyki za sprawą Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Ale nie tylko. Gdzie pójść, by dobrze się bawić?

Sobota

Spotkanie na trawie, Pobudka Koszutka

W tym roku nie będzie wielkiego festynu, tylko spotkanie, ale i tak warto się pojawić na Koszutce. Impreza zacznie się o godz. 14 i potrwa do godz. 16 na dużym trawniku w Parku Budnioka. Będą rozmowy o tym jak zachowywać się w kontakcie ze zwierzętami w mieście, wspólne budowanie domku dla koszutkowych jeży, pokazy psich sztuczek, wspólne filcowanie, możliwość zajrzenia do prawdziwego pszczelego ula i rozegrania meczu w bule.

O godz. 15 rozpocznie się spacer architektoniczny po dzielnicy z Anną Syską (architekt, pracownik fundacji Napraw Sobie Miasto, zajmuje się historią architektury XX wieku w województwie śląskim), która pokaże perełki Koszutki. Zbiórka na dole schodów na fortepianowym chodniku w Parku Budnioka. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, warto wziąć koce, przekąski i gry do wspólnej zabawy w parku.

Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne, Lotnisko Muchowiec

Szykuje się kolorowa noc na katowickim niebie. Impreza rozpocznie się o godz. 20 i potrwa ponad trzy godziny. O szczegółach przeczytacie TUTAJ.

Spacer po katowickiej modernie, Dom Modernisty

To propozycja dla tych, którzy interesują się architekturą, zwłaszcza przedwojennych Katowic. Specjaliści i mieszkańcy południowej części śródmieścia opowiedzą o ciekawostkach związanych z dzielnicą modernistyczną. O szczegółach piszemy TUTAJ.

Niedziela

Aktywna niedziela z Fitness Academy, Muchowiec
Propozycja dla tych, którzy chcą na sportowo spędzić niedzielne popołudnie. Na uczestników będzie czekał duży wybór zajęć grupowych. Poprowadzą je trenerzy Fitness Academy. Podczas 3-godzinnego bloku zajęć grupowych będzie można poćwiczyć m. in. zumbę, cross czy pilates. Organizatorzy przygotowali też trening dla mam i strefę malucha. Stworzony zostanie specjalny tor do runmageddonu. Pełny program dostępny jest TUTAJ. Miejscem wspólnego treningu będzie Park Leśny Muchowiec (przy parkingu od strony ul. Francuskiej). Impreza zacznie się o 15 i potrwa do wieczora. Udział jest bezpłatny.

Koncerty Promenadowe od Bacha do Beatlesów, Park Kościuszki

Tym razem będzie można posłuchać kompozycji A. Vivaldiego, J. S. Bacha, J. Pachelbela, J. F. Haendla. Wystąpi zespół ALTRA VOLTA w składzie: Leszek Sojka (skrzypce), Jacek Dzwonowski (skrzypce), Aleksandra Marko-Lech (altówka) i Michał Lech (wiolonczela). Początek o godz. 11. W razie niepogody, koncert rozpocznie się z półgodzinnym opóźnieniem w siedzibie instytucji Miasto Ogrodów (dawny GCK przy pl. Sejmu Śląskiego).

Caribbean Sunday 2, Park Śląski
Kolejna niedziela w karaibskim klimacie na wyspie w Parku Śląskim. Tak jak ostatnio, będzie można potańczyć w rytmach bachaty i kizomby. Tańce zaczną się o 18 i potrwają do północy. Udział w imprezie jest darmowy.

Cały weekend

Jarmark Staroci, Rynek

Już po raz czwarty na katowickim Rynku odbywa się jarmark staroci. Pierwsi sprzedawcy i kolekcjonerzy pojawili się na płycie Rynku w piątek przed południem. Więcej o tym wydarzeniu piszemy TUTAJ.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka, Strefa Kultury

W piątek rozpoczęła się plenerowa część Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Na kilku scenach w strefie kultury można posłuchać artystów z całego świata. Jest też rozbudowana strefa gastronomiczna, kącik dla dzieci, stoiska fundacji i możliwość zajrzenia do poprzemysłowych budynków Muzeum Śląskiego. W niedzielę odbędzie się koncert zamknięcia festiwalu. W sali NOSPR wystąpi Kamasi Washington (godz. 20). O tym na jakich artystów warto zwrócić uwagę piszemy TUTAJ.

Art Naif Festiwal, Galeria Szyb Wilson
Wprawdzie finisaż wystawy odbył się a piątek, ale wystawione prace można oglądać jeszcze w ten weekend. Już wiadomo kto został laureatem tegorocznej edycji. Wystawa w Galerii Szyb Wilsona będzie otwarta od 9 do 19. Wstęp wolny.

Tauron Nowa Muzyka Klub Festiwalowy, Sztauwajery
Organizator festiwalu przygotował w Dolinie Trzech Stawów nie tylko pole namiotowe. Goście festiwalu będą mogli zrelaksować się podczas muzycznych występów w Sztauwajerach. Nie tylko oni, ponieważ imprezy będą otwarte dla wszystkich. W sobotę i niedziele zagrają m.in. Novika, Last Robots i Envee. Koncerty odbywać się będą od 12 do 18. Wstęp wolny.

 

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*