Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Zespół Fair Weather Friends wystąpi w sobotę w Kontenerach Kultury w Parku Śląskiim.

Łukasz Kądziołka
To już drugi tydzień wakacji, ale my nie odpoczywamy i jak zawsze podpowiadamy co ciekawego można robić w Katowicach i okolicy.

Sobota

Ogólnopolskie Dni NATO, Strefa kultury

Drugi dzień pikniku podczas Ogólnopolskich Dni NATO rozpocznie się w strefie kultury już o godz. 9. Oprócz wojska, obecni będą również funkcjonariusze innych służb mundurowych. O szczegółach czytaj TUTAJ.

Ekologiczny Piknik Ze Skrzatem Zaszybkiem, MDK Koszutka
Popołudnie w filii Dąb MDK na Koszutce upłynie na rodzinnych zabawach. Od 13.30 rodzice wraz z dziećmi będą mogli wziąć udział w grze terenowej, której tematem będzie zdrowe odżywianie. Później, warsztaty ekologiczne pod tytułem „Operacja Segregacja”, poprowadzą aktorzy świętochłowickiego Teatru Trip. Na koniec, o 17, wystąpi orkiestra dęta. Na grę terenową obowiązują zapisy (tel. 608-549-089, e-mail: [email protected]). Wstęp bezpłatny.

Lato w Amfiteatrze, Park Zadole
W każdą sobotę lipca i sierpnia MDK Ligota zaprasza do amfiteatru w Parku Zadole. Tym razem dla gości przygotowano dwa występy. O 17 kabaretowy program przedstawi Czesław Jakubiec, a po nim na scenie zobaczyć będzie można musical w wykonaniu Wędrującego Teatru Kobiet. Wstęp wolny.

Koncert Fair Weather Friends, Kontenery Kultury w Parku Śląskim
Wystąpili na niejednym polskim festiwalu. Fair Weather Friends to czterech muzyków, którzy inspirują się latami 70-tymi i 80-tymi. W ich muzyce odnajdą się zarówno fani indie-popu, jak i wielbiciele elektroniki. Podczas imprezy będzie miała miejsce premiera klipu do utworu „Love Won’t Make It Easier”. Start o 20.30, wstęp wolny.

The Sounds of TNM, Sztauwajery
Tym razem publiczność do tańca porwie Benito z kolektywu dj-skiego Break Da Funk. Zagra głównie utwory z gatunków: hip-hop, funk, uk garage, grime. Start imprezy o 21, a zakończenie ok. 3 w nocy. Podczas wydarzenia będzie można kupić karnet na Festiwal Tauron Nowa Muzyka w atrakcyjnej cenie. Wstęp wolny.

Niedziela

ArtJarmark, Nikiszowiec
Ponad stu wystawców rękodzieła, koncerty, zabawy dla dzieci. W niedzielę, przy okazji festiwalu Art Naif, Plac Wolności będzie tętnił życiem. O jarmarku możecie przeczytać TUTAJ.

Koncert promenadowy, Parku Kościuszki

To będzie druga niedziela z cyklem Koncertów Promenadowych „Od Bacha do Betlesów”. Tym razem będzie można usłyszeć polskie i żydowskie tanga przedwojennej Warszawy, tanga argentyńskie w nowoczesnych aranżacjach. Wystąpią: Olga Avigail – śpiew, Piotr Malicki – gitara, Grzegorz Bożewicz – bandoneon. Tytuł koncertu to „YIDDISH TANGO”. Początek o godz. 11.
W przypadku niepogody koncert zostanie przeniesiony do siedziby Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2, sala 211) i rozpocznie się o godzinie 11.30.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*