Reklama

Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne na Muchowcu. Niebo będzie kolorowe

Fot. archiwum.

Ł. K.
Będzie głośno, kolorowo, a przede wszystkim widowiskowo. Oprócz sztucznych ogni, które rozbłysną nad Muchowcem, będą też inne atrakcje. Po raz kolejny, w sobotę w Katowicach odbędą się Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne. W związku z imprezą, część ulic będzie wyłączona z ruchu.

To trzecia edycja MPP na Muchowcu. Organizatorzy zapowiadają pokaz jako „najpotężniejsze pirotechniczne widowisko w Polsce! Jedno z najpotężniejszych w Europie!”. Podczas wydarzenia zobaczyć będzie można 3 ogniste spektakle, a każdy z nich potrwa około 20 minut. W przerwach na scenie będą się odbywały koncerty, pokazy laserów i akrobacji motocyklowych. Nad sceną górował będzie 70-metrowy dźwig, z którego odważniejsi będą mogli oddać skok na bungee. Bilety na wydarzenie kosztują od 29,99 zł (dla dzieci do lat 12 w strefie widokowej na płycie lotniska) do 178,99 zł (dla dwóch osób dorosłych w strefie trybun). W dniu imprezy będą jeszcze droższe, dlatego najlepiej nabyć je wcześniej.
Dojazd na imprezę będzie możliwy specjalnym bezpłatnym autobusem S2 z przystankiem początkowym Katowice Aleja Korfantego (rozkład jazdy dostępny TUTAJ). Z kolei dla tych, którzy zdecydują się przyjechać swoimi autami, organizatorzy przygotowali parking na lotnisku. Będzie można do niego dojechać od ul. Pułaskiego. Wjazd będzie kosztował 20 zł. Na imprezie można używać swoich aparatów i kamer.

Ważna informacja nie tyko dla tych, którzy chcą wziąć udział w pokazach. Ulice: Lotnisko (do skrzyżowania z ul. Pułaskiego), Rodańska oraz fragmenty ulic Alpejskiej i Francuskiej (wzdłuż lotniska i od okolic skrzyżowania z ul. Ceglaną) będą wyłączone z ruchu.
Szczegóły imprezy można znaleźć na stronie internetowej i na Facebooku.


Tagi:

Komentarze

  1. Tomasz 18 sierpnia, 2016 at 8:17 pm - Reply

    Świet(l)na impreza, świetna okazja do promowania miasta.
    Jest tylko jedno „ale”, mianowicie takie, że mieszkańcy osiedla przy ulicy Francuskiej aby w dniu imprezy dostać się do domów potrzebują przepustek, o których konieczności posiadania poinformowano dopiero dzisiaj. Ciekawe co z tymi, którzy wyjechali na urlop i będą wracać w dniu pokazu bez przepustek?

Dodaj komentarz

*
*