Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

W niedzielę oficjalnie rozpoczyna się Street Art Festival. Jednym z jego wydarzeń jest odpalenie neonu nad Rawą.

Redakcja
Jak co tydzień podpowiadamy co, gdzie i kiedy, czyli jak można w ciekawy sposób spędzić czas w Katowicach i okolicy.

Sobota

Gryfny Bieg w Parku Śląskim

5 km w maksymalnie jedną godzinę będą musieli przebiec uczestnicy Gryfnego Biegu. Będzie barwnie i wesoło, bo impreza jest częścią Festiwalu Kolorów, który odbędzie się w sobotę o godz. 16 na Polach Marsowych. Bieg rozpocznie się dwie godziny wcześniej. Opłata startowa wynosi 35 zł. W cenie jest numer startowy, napój, medal na mecie i atrakcje na trasie.

Dzień otwarty w NOSPR

Od godz. 10 rozpocznie się zwiedzanie gmachu NOSPR, co godzinę do 17 w grupach 50-osobowych. W programie zwiedzanie foyer, sali koncertowej, sali kameralnej, backstage, tarasu widokowego. Darmowe wejściówki na poszczególne godziny wydawane będą w kasie NOSPR od godz. 9. O godz. 20 będzie specjalne zwiedzanie z niespodzianką. Co jeszcze będzie się działo tego dnia? Będą warsztaty dla dzieci, koncert orkiestry dętej, warsztaty skrzypcowe dla dorosłych. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

Noc Świętojańska w Parku Śląskim

Przez cały sobotni wieczór i część nocy wszystkie instytucje w Parku Śląskim będą otwarte. O szczegółach piszemy TUTAJ.

Miuosh w Strefie Kultury

15-lecie działalności Miuosh zamierza uczcić hucznie. Do sobotniego koncertu zaangażowano muzyków NOSPR I KDF Orkiestrę. Ponadto u boku „pana z Katowic” wystąpi śmietanka polskiego rapu. Wśród gości m. in. Joka, Onar, JWP, Diox oraz Włodi. Start o godzinie 18 w amfiteatrze przy NOSPR. Podczas koncertu będzie można kupić 3-płytowe wydawnictwo pt. „XV”, przygotowane specjalnie na tę okazję. Wstęp wolny.

The Sounds of TNM w Sztauwajerach

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać sierpniowego festiwalu Tauron Nowa Muzyka, przygotowano kolejna rozgrzewkę w Dolinie Trzech Stawów. W nowym cyklu imprez pod nazwa The Sounds of TNM prezentowane będą style i gatunki festiwalu. Cykl otworzy reprezentant Trójmiasta – ROS, który tworzy muzykę w klimatach drum’n’bass. Początek imprezy o godzinie 20. Wstęp jest darmowy.

Niedziela

Bieg z psiakiem w Parku Kościuszki

Zasady są proste, zabieramy maksymalnie dwa psy i idziemy pobiegać. Fundusze zebrane podczas imprezy zostaną w całości przekazane na rzecz Miejskiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Katowicach. Bieg odbędzie się w niedzielę o godz. 10 w Parku Kościuszki pod wieżą spadochronową. Zapraszają Miasto Katowice oraz Instytut Regionalny w Katowicach. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: [email protected] (trzeba podać imię i nazwisko, a także imię i rasę psa/psów).

Archikids Eko-Miasto 2016 w Nikiszowcu

Dzieci pobawią się w architektów i ekologów, i razem z prowadzącymi projektantami oraz rodzicami będą współtworzyć nowoczesne Eko-Miasto. Każdy wylosuje jedno z przygotowanych przez organizatorów zadań. Dzieci będą tworzyły budowle, domy i struktury miasta oparte o nowoczesne typologie budowania, zasilane odnawialnymi źródłami energii. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę w godz. 12-18 w Nikiszowcu. Warto wziąć ze sobą kartony, a także rurki, kubki, taśmy, żeby dać im nowe życie.

Katowice Street Art Festival. Popołudniowy plener dźwiękowy w Parku Boguckim

Muzyczne eksperymenty otworzą w niedzielne popołudnie 6. edycję Katowice Street Art Festival. W Parku Boguckim od godz. 14 usłyszymy fuzję techno, dub i jazzu. Pojawi się dobre nagłośnienie i nieszablonowe sprzęty muzyczne. Swoje podejście do muzyki zaprezentuje berliński producent Burnt Friedman. Więcej o Street Art Festival można przeczytać TUTAJ.

„Faust”, boisko UŚ przy ulicy Moniuszki

Autorskim spektaklem plenerowym zakończy się 22. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part. Inspiracją dla przedsięwzięcia stały się dwa największe dzieła faustowskie. Przedstawienie opowiada historie kobiety i zakochanego w niej mężczyźnie, uwikłanych w obsesyjne uczucia. Podczas widowiska pojawią się metalowe konstrukcje, żywioły i ekspresyjna gra aktorska. Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych. Początek o godzinie 22. Wstęp wolny.

Turniej gry w boules w Parku Kościuszki

Już po raz 10. na bulodromie w Parku Kościuszki zostanie rozegrany turniej gry w boules o puchar prezydenta Katowic. Zgłosić może się każdy. Więcej o zawodach przeczytacie TUTAJ.

Cały weekend

Kolejna dzielnica Katowic świętuje. W ten weekend odbędą się Dni Szopienic. Szczegóły TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*