Reklama

Spacer po willach i ogrodach miejskich, czyli po zielonym modernizmie

K. G.
W ramach festiwalu Tauron Nowa Muzyka będzie można zwiedzić Spodek, MCK, NOSPR i Muzeum Komputerów i Informatyki. Ale nie tylko. Miłośnicy modernizmu odwiedzą ogrody miejskie położone w południowej części śródmieścia.

To będzie pierwsza edycja Festiwalu Ogrodów organizowanego przez Dom Modernisty w Katowicach. Odbędą się trzy spacery po modernistycznych ogrodach miejskich, które, dzięki uprzejmości właścicieli, tylko tego dnia zostaną otwarte dla uczestników wycieczki. W programie zwiedzanie ogrodu jordanowskiego z 1938 roku, ogrodu szreberowskiego z 1909 roku czy ogrodu willi z 1907 roku. Przewodnikiem będzie znawca i wielbiciel moderny, dr Ryszard Nakonieczny.

Pierwszy spacer rozpocznie się w sobotę o godz. 11, ale będzie przeznaczony dla mieszkańców dzielnicy modernistycznej. Dla pozostałych dostępne są godziny 13 i 15. Zbiórka przed bramką Przedszkola Miejskiego na ul. Barbary. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy proszą o zgłaszanie się poprzez wysyłanie wiadomości na Facebooku (w wiadomości wystarczy podać godzinę spaceru oraz imię i nazwisko).

Natomiast wszyscy chętni, którzy chcieliby włączyć się w działalność Domu Modernisty, realizować swoje pomysły związane z dzielnicą albo po prostu spotkać się z sąsiadami, powinni zajrzeć o godz. 18 (też w sobotę) do restauracji przy ul. Wita Stwosza 5.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*