Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Na lotnisku Muchowiec będzie się wspólnie bawić i modlić nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

K. G.
Jak co tydzień podpowiadamy jak i gdzie można aktywnie spędzić weekend na mieście.

Sobota

Lotnisko Muchowiec, religijne spotkanie przy okazji Światowych Dni Młodzieży

Od godz. 15 rozpocznie się spotkanie pielgrzymów i mieszkańców, które potrwa do późnego wieczora. W programie m.in. koncerty, widowisko z udziałem aktorów i orkiestry i msza św. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Usłyszeć taniec, MDK „Ligota”

To pierwszy w Polsce i jeden z kilku na świecie projekt łączący flamenco, muzykę irlandzką i jazz. Harmonijny kolaż różnych tradycji muzycznych we współczesnych aranżacjach tworzą wybitni muzycy reprezentujący różne kultury muzyczne. To barwny spektakl różnych form stepowania, od flamenco przez step irlandzki, po taniec współczesny. Usłyszymy ethnojazz grany na żywo. Impreza odbędzie się w ramach „Lata w Amfiteatrze”, w Amfiteatrze Parku Zadole (ul. Wczasowa 15) od godz. 17. Wstęp wolny.

Kino Kuźnia, Muzeum Śląskie

„Control” Anton Corbijn to film o życiu i śmieci wokalisty Joy Division, legendarnej grupy rockowej. Ian Curtis nie potrafił pogodzić życia rodzinnego, sławy i miłości do innej kobiety. W wieku 23 lat popełnił samobójstwo, nie wiedząc, że zmieni oblicze muzyki rockowej. Projekcja filmu w sobotę o godz. 21:30 przed Muzeum Śląskim, przy dawnej kopalnianej kuźni. Za tydzień – „Cinema Paradiso” w reżyserii Giuseppe Tornatore. 

Otwarcie Bazar Concept Store, Chorzowska 7b

Na Koszutce otwiera się kolejne ciekawe miejsce, które łączy w sobie sklep z używaną odzieżą, płytami, rowerami i kawiarnią. Pierwsi klienci będą mogli zajrzeć do Bazaru w sobotę o godz. 10. O szczegółach można przeczytać TUTAJ.

Niedziela

Odpust u Babci Anny, Nikiszowiec

Imprezę rozpocznie koncert zespołu Prognoza Na Życie (godz. 13:30). Potem zagra Orkiestra Dęta Kopalni Wieczorek (godz. 14:40), dzieci zobaczą widowisko „Bajkowy Świat Smerfów” (15:40), będzie recital Magdaleny Stoll „Listotne Słowa” (godz. 17) i „Szlagierowa Biesiada” z TVS (godz. 17:40). O godz. 19:30 odbędzie się zabawa przy dźwiękach DJ Bazgrow.

A poza tym wiele innych atrakcji: stragany z rękodziełem i pamiątkami, kuchnia śląska, obrazy Grupy Janowskiej, zamki dmuchane, karuzele, wioska wojów, bańki mydlane, jazda konna, zabawy i warsztaty dla dzieci. Ponadto prowadzona będzie zbiórka krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego, realizowana przez Fundację Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Będzie także prowadzona zbiórka publiczna na rzecz Centrum Zimbardo w Nikiszowcu.

Impreza odbędzie się w Nikiszowcu, w godz. 9-20:30.

Koncerty Promenadowe, Park Kościuszki

Kompozycje P. Maurice, M. Whitney’a, G. Fauré’a, D. Milhauda usłyszymy w wykonaniu duetu FLUENT ENSEMBLE. Wojciech Psiuk zagra na saksofonach, a Przemysław Wojciechowski na akordeonie. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Koncertów Promenadowych: Od Bacha do Beatlesów. W niedzielę o godz. 11 w Parku Kościuszki. Wstęp wolny.

Cały weekend

Lauba Pełno Bluesa, Skansen

Dziewiąta edycja międzynarodowego, plenerowego przeglądu zespołów bluesowych. Tradycyjnie bluesowe dźwięki rozbrzmiewać będą na łonie natury w chorzowskim Skansenie, restauracji Łania i Sztygarce. Bilety kosztują 12 i 20 zł, można je kupić w kasie Skansenu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*