Reklama

W Szopienicach powstanie policyjna grupa do walki z kibolami

Łukasz Kądziołka
Kilkunastu funkcjonariuszy zajmie się walką z pseudokibicami. Komenda Miejska Policji w Katowicach utworzy nowy wydział, którego celem będzie ściganie kiboli. Cel to podniesienie bezpieczeństwa w najbardziej zagrożonych pod tym względem miejscach.

Komenda Miejska Policji ma nowy plan walki z przestępczością wśród pseudokibiców. W KMP powstanie nowy wydział, którego siedzibą będą Szopienice. O szczegóły pytał podczas komisji polityki społecznej radny Damian Stępień, który przekonywał, że to mieszkańcy Bogucic najczęściej cierpią przez chuligańskie wybryki. Wiele razy w dzielnicy dochodziło do “nalotów” kiboli innych drużyn. My również informowaliśmy o kilku takich incydentach w rejonie ulicy Markiefki. Często kibice “walczą” ze sobą również na ścianach. Budynki są niszczone na zmianę przez pseudokibiców Ruchu Chorzów i GKS-u Katowice. Kiboli boją się mieszkańcy. – Dostrzegliśmy ten problem. Stąd też decyzja o powołaniu tego wydziału. To będzie dosyć duży wydział, liczący siedemnastu funkcjonariuszy na czele z naczelnikiem wydziału. Siedzibą będzie komisariat V w Katowicach, czyli to jest rejon Szopienic. Według nas rejon, który jest również zagrożony tego typu przestępczością kibiców z dwóch nie darzących się sympatią – delikatnie mówiąc – klubów – odpowiadał insp. Paweł Barski, komendant KMP Katowice. Do tej pory problemem pseudokibiców zajmował się inny wydział komendy. Jednak może się to zmienić od 1 kwietnia br., gdy powstanie nowy wydział. Oznaczałoby to, że więcej funkcjonariuszy zostanie zaangażowanych do działań przeciwko kibolom. Na razie policja nie zdradza szczegółowych planów.


Tagi:

Komentarze

 1. Rafik 20 lutego, 2018 at 5:52 pm - Reply

  Kilkunastu funkcjonariuszy zajmie się walką z pseudokibicami. Możecie podać gdzie i z kim będą walczyć? A wstęp wolny? Jakie będą zasady? Dajcie więcej szczegółów

 2. Bart 18 lutego, 2018 at 9:24 am - Reply

  Beda za GKS czy HKS?;)

  • Jaro 19 lutego, 2018 at 5:21 pm Reply

   Za Polską, a przeciwko menelskiemu kibolskiemu bydłu, którym gardzą porządni Polacy 😉

Dodaj komentarz

*
*