Reklama

W piątek w MCK rozpoczyna się festiwal seriali

Ł. K.
Do Katowic przyjadą dwie gwiazdy z obsady Gry o Tron. Ale widzowie innych seriali też nie będą zawiedzeni. W festiwalowej ramówce znalazły się zloty fanów, prelekcje, projekcje, a także konkursy z nagrodami. W piątek w Katowicach rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Seriali „Serialis”.

Organizatorzy reklamują festiwal jako m.in. okazję do spotkania z gwiazdami popularnego również w Polsce serialu Gra o Tron. W Katowicach pojawią się Ben Crompton (odgrywający rolę Edda Cierpiętnika) i Hafþór Júlíus Björnsson (w serialu gra Ser Gregora Clegane’a). Właśnie ta produkcja stacji HBO będzie tematem przewodnim wszystkich piątkowych wydarzeń. Odbędzie się projekcja dwóch ostatnich odcinków 6. sezonu, będą też prelekcje i panele dyskusyjne. Wszystkiemu towarzyszyć ma zlot fanów Gry o Tron, na którym m.in. zorganizowany zostanie konkurs z wiedzy o serialu.

Podobnie będzie drugiego dnia, tyle że sobotę zdominuje serial Doktor Who. Spotkają się fani serii, którzy będą mogli wziąć udział w prelekcjach. Poza tym na gości będą czekały projekcje różnych serii i filmów produkcji telewizyjnej. Wyświetlone zostaną m. in. True Detective, The Wire i cały maraton Rekinado. Ten ostatni może zainteresować zwłaszcza fanów kina klasy B. W sobotę odbędzie się premierowy pokaz Rekinado 4: Niech szczęki będą z tobą. Czytał na żywo będzie Tomasz Knapik. Nie zabraknie konkursów, a jeden z nich ma dotyczyć popularnej niegdyś serii Przyjaciele. Nastąpi też rozwiązanie konkursu cosplay. Co prawda rejestracja już została zakończona, ale będzie można podziwiać kreacje przygotowane przez fanów poszczególnych seriali.

Ostatni dzień nie będzie już miał tematu przewodniego. Za to będzie więcej polskich produkcji. Wśród wyświetlanych seriali znajdą się m. in. Glina, Oficer, Na Noże, Singielka.

Przez cały czas trwania festiwalu ma działać strefa dziecięca, a w niej stoisko Studia Filmów Rysunkowych. Będą też gry i zabawy. Każdy z dni ma się kończyć muzyczną atrakcją. W piątek, w strefie chill out, zagra Wicked Head. Na sobotę zaplanowano występ Julii Pietruchy w klubie Królestwo. Bilety, w cenie 35 zł, można kupić TUTAJ. Natomiast w niedzielny wieczór impreza przeniesie się do NOSPR. Podczas koncertu zamknięcia muzycy orkiestry AUKSO wykonają serialowe motywy muzyczne. Bilety kosztują 55, 60 i 70 zł. Można je kupić TUTAJ lub w punktach rejestracji podczas festiwalu.
Wstęp na wszystkie wydarzenia, oprócz koncertu finałowego, jest wolny. Jednak konieczna jest rejestracja. Ta internetowa już się zakończyła, ale będzie można zarejestrować się na miejscu. Pełny program festiwalu jest dostępny na stronie internetowej Serialis.

Urząd Miasta przeznaczył na festiwal 1 mln zł. Jak tłumaczy Marcin Krupa, prezydent Katowic, impreza ma duży walor promocyjny. To jednak wcale nie oznacza, że w Katowicach będzie odbywać się cyklicznie. – Zobaczymy jaki będzie efekt. Kiedyś też przyszły do nas dwie osoby i poprosiły o wsparcie Intel Extreme Masters. Wtedy zaryzykowaliśmy i dużo na tym wygraliśmy. Być może teraz będzie podobnie – uzasadnia prezydent.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*