Reklama

Festiwal seriali w Katowicach. Będą premiery, gwiazdy i spotkania z twórcami

Katarzyna Głowacka
Międzynarodowy Festiwal Seriali SERIALIS to pierwsze i jedyne takie wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Będą pokazy najnowszych seriali, ale też nowych sezonów tych już wyświetlanych. Przyjadą gwiazdy międzynarodowe, twórcy filmowi oraz wszyscy, którzy lubią seriale i chcą o nich dyskutować.

Seriale przeżywają ogromny rozkwit, ich fani potrafią nie odrywać się od telewizora. Kto jest w trakcie oglądania swojego ulubionego tasiemca wie, o czym mowa. SERIALIS skupi wszystkich, dla których dzień bez odcinka to dzień stracony. I choć tytuły, które zobaczymy na festiwalu, wciąż pozostają tajemnicą, to możemy być pewni, że emocji nie zabraknie. A organizatorzy obiecują, że stopniowo będą uchylać rąbka tajemnicy. – Chcemy stopniować napięcie. Na razie mogę zdradzić, że na festiwalu pojawią się trzy gwiazdy o randze międzynarodowej. Nazwiska zdradzimy dopiero, gdy będzie bliżej festiwalu – mówi Katarzyna Szczytowska z PR festiwalu. – Na pewno będzie można zobaczyć pilotażowe odcinki niektórych seriali, zarówno tych nowych, jak i kolejnych sezonów, które jesienią wejdą do ramówki – dodaje.

Zadowoleni powinni być fani „Gry o Tron”. A także wszyscy, którzy chcieliby podyskutować o serialach. W programiekv - serialis pojawi się aż 50 paneli dyskusyjnych. Do tego spotkania z reżyseriami i twórcami filmowymi. Ciekawie zapowiadają się warsztaty z makijażu scenicznego, na które będzie się można zapisać od przyszłego tygodnia. Organizatorzy zachęcają, by już zacząć przygotowania do konkursu Cosplay (z ang. costume playing). Polega to na jak najwierniejszym odtworzeniu stroju, wyglądu i zachowania filmowego bohatera. Tutaj przewidziano nagrody. Dyrektorem programowym festiwalu jest Wojciech Krzyżaniak, a dyrektorem artystycznym – Bartosz Węglarczyk.

Festiwal odbędzie się od 26 do 28 sierpnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Dlaczego akurat w Katowicach? – To miasto ma tradycje filmowe i wiele osób stąd pracuje przy produkcji seriali. To dopiero pierwsza edycja, ale wiemy już, że na pewno będą kolejne – mówi Szczytowska. Gala finałowa będzie płatna. Wstęp na pozostałe wydarzenia na podstawie bezpłatnych wejściówek. Wciąż poszukiwani są też wolontariusze, chętni znajdą informacje na stronie festiwalu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*