Reklama

W piątek rozpoczyna się Art Naif Festiwal

Tak było podczas otwarcia festiwalu w zeszłym roku.

Ł. K.
To jubileuszowa edycja festiwalu. Po raz 10. w Galerii Szyb Wilson będzie można zobaczyć dzieła artystów z całego świata. Festiwal to jednak dużo więcej niż sztuka naiwna. Będą atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. Wydarzenie rozpocznie wernisaż w najbliższy piątek, a całość potrwa do sierpnia.

Jeszcze w czerwcu rozpoczną się warsztaty plastyczne dla dzieci, będzie wystawa towarzysząca, przegląd kina afrykańskiego i francuski wieczór w Rialto. To tylko początek atrakcji, które rozpocznie piątkowy wernisaż. W Galerii Szyb Wilson będzie można zobaczyć barwne dzieła artystów z różnych zakątków świata. Chociaż sztuka naiwna będzie tu najważniejsza, to nie zabraknie muzyki. Podczas wernisażu wystąpi zespół Barrio Populo. Muzycy z Francji zostali zaproszeni nieprzypadkowo, ponieważ to właśnie ten kraj będzie przewodnim motywem tegorocznej edycji Art Naif.

Tak będzie pierwszego dnia wystawy, która potrwa do 8 sierpnia. Jednak organizatorzy przygotowali wydarzenia towarzyszące. Od 14 czerwca, co środę, będą odbywały się bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci. Z kolei 24 czerwca, w kinie Rialto, odbędzie się projekcja francuskiego filmu połączona z koncertem francuskiej piosenki. Pod koniec miesiąca, 30 czerwca, rozpocznie się przegląd kina afrykańskiego Afrykamera. Poza tym w wakacje, jak co roku, ArtJarmark w Nikiszowcu. Zaplanowano też warsztaty kulinarne, warsztaty plastyczne dla dorosłych i naukę gry w boulle. Pełny program festiwalu jest dostępny TUTAJ.

Początek Art Naif w Galerii Szyb Wilson w piątek, 9 czerwca, o godzinie 18. 15. Wstęp wolny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*