Reklama

W katowickiej policji powstanie zespół rowerowy

Rowerowe patrole strażników miejskich rozpoczęły się w czerwcu 2017 roku.

Ł. K.
Kilkanaście tysięcy złotych wyda miasto na rowery dla straży miejskiej i policji w Katowicach. Strażników na rowerach będzie więcej, a w komendzie policji powstanie specjalny zespół rowerowy. Zakup ma pomóc służbom w pilnowaniu porządku w parkach i skwerach.

Rowery już w poprzednim sezonie letnim służyły strażnikom miejskim. Funkcjonariusze patrolowali na nich tereny rekreacyjne, jak parki czy skwery. Poza tym ochraniali również większe imprezy i przejazdy rowerowe w mieście. Były też interwencje związane z blokowaniem dróg rowerowych na terenie Katowic. W ciągu kilku miesięcy (pierwszy rowerowy patrol straży miejskiej wyjechał na ulice w czerwcu ub. roku) strażnicy wystawili 10 mandatów, 3 razy pouczali kierowców, a 12 osób zostało wezwanych do złożenia wyjaśnień. Straż miejska w tamtym roku dysponowała czterema rowerami. Dwa z nich zostały pożyczone policji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Straż miejska w Katowicach jeździ na rowerach

Obydwie służby w tym roku mają dostać kolejne rowery. Strażnicy kupią tym razem rowery wyższej klasy. W tamtym roku jeden rower kosztował ok. 1 tys. zł, a w tym miasto przeznaczy 6 tys. zł na zakup dwóch lub trzech rowerów. Najwcześniej straż miejska rowerowe patrole rozpocznie w okolicach 1 kwietnia. Odnośnie zakupów w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach na razie wiadomo niewiele. Zapadła już decyzja o tym, że utworzony zostanie policyjny zespół rowerowy. Funkcjonariusze będą mieli podobne zadania jak strażnicy. Wiadomo też, że miasto w tym roku dołoży się do inwestycji w sprzęt dla policjantów. Na ten cel urząd przeznaczy 12 tys. zł. Zakup będzie realizowany z pieniędzy miasta i policji. Na razie nie wiadomo ile i jakie rowery zostaną kupione. Wszystko będzie zależało od porozumienia zawartego pomiędzy miastem, a komendą wojewódzką.


Tagi:

Komentarze

  1. […] tym, że miasto podpisze porozumienie z policją było już wiadomo od jakiegoś czasu. Pisaliśmy o nowych rowerach dla funkcjonariuszy i nowej siedzibie obok planowanego stadionu miejskiego. Jednak w dokumencie znalazły się też […]

Dodaj komentarz

*
*