Reklama

W Katowicach odbędzie się Szczyt klimatyczny ONZ

Grzegorz Żądło
Kolejne duże wydarzenie w Katowicach. W przyszłym roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się Szczyt Klimatyczny ONZ (COP24). Taką informację przekazali dziś na specjalnej konferencji prasowej Jan Szyszko, minister środowiska i Marcin Krupa, prezydent Katowic. Kontrkandydatem Katowic był Gdańsk.

W listopadzie 2016 roku podczas szczytu klimatycznego w marokańskim Marakeszu została ogłoszona decyzja o przyznaniu Polsce prawa do organizacji kolejnego szczytu w roku 2018. Na początku grudnia ubiegłego roku Katowice zgłosiły ministrowi środowiska chęć zostania gospodarzem imprezy. Miasto zostało wsparte przez radnych sejmiku województwa.

W kwietniu do Katowic przyjechała delegacja ONZ, która wizytowała MCK oraz bazę hotelową. Delegaci pozytywnie ocenili potencjał miasta. Stąd decyzja o przyznaniu Katowicom organizacji szczytu.

Jak szacuje wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba, cała impreza łącznie z przygotowaniami może potrwać nawet sześć tygodni, choć termin  głównego wydarzenia to 3-14 grudnia. – Liczymy, że do miasta może przyjechać 14-18 tysięcy gości. Na szczyt ma zostać wykorzystana cała przestrzeń strefy kultury, choć za wcześnie, żeby mówić o konkretach.

Na razie nie wiadomo jaka będzie główna tematyka szczytu, ani jaki wkład finansowy w jego organizację wniosą Katowice.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*