Reklama

Utrudnienia na Porcelanowej. Będzie zwężenie, a ruchem mają kierować pracownicy

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Trwa budowa nowego układu drogowego przy ul. Gospodarczej. Jej połączenie z ul. Porcelanową wymaga zmian w organizacji ruchu. Od 6 lutego wykonawca przystępuje do kolejnych prac.

Nowa droga łącząca ul. Gospodarczą z ul. Porcelanową powstaje od sierpnia 2023 roku. To jedna z sześciu inwestycji, na które miasto otrzymało dofinansowanie z rządowego funduszu Polski Ład. Łącznik zostanie poprowadzony przez las. Nowy układ drogowy będzie przebiegał na północ od ronda na ul. Gospodarczej, które powstało przy budowie układu drogowego dla osiedla Nowy Nikiszowiec. Po realizacji prac będzie można dojechać stąd do ul. Porcelanowej przez ul. Kolonia Amandy. Po zachodniej stronie łącznika ma powstać chodnik i dwukierunkowa droga rowerowa.

W tym tygodniu wykonawca przystąpi do kolejnego etapu prac. Od 6 lutego na ulicy Porcelanowej, w rejonie skrzyżowania z ul. Kolonia Amandy, będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Roboty będą prowadzone w ciągu dnia. Trzeba będzie wprowadzić zwężenie do jednego pasa jezdni w rejonie skrzyżowania ul. Porcelanowej z ul. Kolonia Amandy. W tym czasie ruch będzie kierowany przez uprawnionych do tego pracowników. Nocą ruch będzie odbywać się całą szerokością jezdni. Ponadto na tym odcinku ma obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h.


Tagi:

Komentarze

  1. imie 20 lutego, 2024 at 7:58 pm - Reply

    Tylko żeby nie zapomnieli zrobić tam strefy płatnego parkowania!

Dodaj komentarz

*
*