Reklama

Urodziny Katowic z Organkiem na czele. Jest program obchodów

Ł. K.
Cztery dni koncertów dla mieszkańców podczas obchodów urodzin miasta “Kocham Katowice”. W trakcie największej imprezy wystąpią gwiazdy polskiej muzyki, a przygotowaniem programu zajmie się Tomasz Organek.

Wydarzenie z okazji 153-lecia nadania praw miejskich potrwa cztery dni, od 6 do 9 września. Muzycznie ma być dużo bluesa i hip-hopu. Za program największej, plenerowej imprezy odpowiada lider zespołu Organek, czyli Tomasz Organek. Repertuar koncertu w strefie kultury ma nawiązywać do muzycznej historii miasta i regionu. Przeboje śląskich artystów takich jak Kaliber 44 i Dżem wykonają m.in. Katarzyna Nosowska, Miuosh, Jan Gałach i Maciej Lipina. Każdy z nich wybrał po jednym utworze, który zaprezentuje publiczności według własnego pomysłu i w oryginalnej aranżacji. Na scenie mają wystąpić też inne gwiazdy, ale to na razie tajemnica. Koncert w strefie kultury odbędzie się w sobotę, 8 września. Jednak to nie wszystkie atrakcje urodzinowe.

Dwa dni wcześniej, w sali koncertowej Miasta Ogrodów, odbędzie się koncert skierowany przede wszystkim do seniorów. Na scenie wystąpi Big Silesian Band Joachima Krzyka. Tego samego dnia będzie można posłuchać jazzowej, polsko-belgijskiej kolaboracji, czyli Jef Neve i kwartet smyczkowy Piotra Steczka. Z kolei w piątek, 7 września, w NOSPR publiczność posłucha m.in. IV Symfonii koncertującej op. 60 Karola Szymanowskiego w wykonaniu muzyków orkiestry. Ostatniego dnia obchodów publiczność sama pokieruje jazzowym triem z Amsterdamu i Orkiestrą Kameralną AUKSO. W niedzielę, 9 września, do Katowic przyjedzie Tin Men and the Telephone, którzy będą reagowali na życzenia publiczności. W trakcie koncertu uczestnicy będą mogli to robić za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej. Udział w koncercie w strefie kultury jest bezpłatny. Sprzedaż biletów na pozostałe wydarzenia rozpocznie się w lipcu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*