Reklama

Uniwersytet Śląski ma swój sklep. Hitem bluzy w amerykańskim stylu

Ł. K.
Od dzisiaj w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego można kupić gadżety i ubrania z logotypem uczelni. Największą popularnością cieszą się bluzy bejsbolówki i torby z maskotką UŚ.

Sklep internetowy zamienił się w stacjonarny i od dzisiaj każdy może kupić gadżety Uniwersytetu Śląskiego. Podczas otwarcia małego sklepiku w rektoracie zainteresowanie było spore. Nie tylko z powodu darmowych pączków. Gadżety to m.in. bluzy, koszulki, torby na ramię, okładki do indeksów czy kubki. Wbrew pozorom, ubrania noszą nie tylko studenci. Swoją bluzę z logotypem Uniwersytetu Śląskiego ma dr Tomasz Nawrocki. Jego zdaniem taki produkt był potrzebny od zawsze. – Przed laty powstała prywatna inicjatywa. Ktoś wyczuł interes i sprzedawał koszulki uniwersyteckie, bo ludzie potrzebowali. Na przykład wyjeżdżali na jakiś obóz i wtedy było co nosić. To są rzeczy dobre jakościowo, ładnie zaprojektowane i wkomponowane w identyfikację wizualną UŚ. Sądzę, że powinniśmy być dumni z tego – mówi wykładowca z Wydziału Nauk Społecznych UŚ.

Okazuje się, że do tej pory najchętniej klienci kupują właśnie ubrania. – Najlepiej nam się sprzedają bluzy – kangury i bejsbolówki oraz torba z emblematem naszego USiołka. Jest po prostu fenomenem. Każdy chce ją mieć, szczególnie panie – mówi Anna Rynk, sprzedawczyni w sklepie UŚ. Dodaje, że sporo osób z zagranicy, które przyjeżdżają studiować w ramach programu Erasmus, chce wrócić do swojego kraju z pamiątką z uczelni.  – Te gadżety trochę może znane z amerykańskich filmów, bo tam kojarzymy, że studenci chodzą w jednolitych bluzach. My takie bluzy mamy w naszym sklepie. Studenci, absolwenci, pracownicy, nosząc ten logotyp i chwaląc się nim, będą również podnosić naszą rozpoznawalność – mówi Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego. Uczelnia pracuje nad nową identyfikacją wizualną uczelni, ale linia gadżetów w sklepiku UŚ na pewno się w najbliższym czasie nie zmieni. Sklep w rektoracie przy ul. Bankowej 12 będzie otwarty od poniedziałku do piątku. Pełną ofertę „usiowych” gadżetów można znaleźć również TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Michał 28 lutego, 2019 at 6:38 pm - Reply

    W kolorach żółto-niebieskich z wyraźnym logo, to jestem na tak.
    W obecnej formie, mało wyraziste.

Dodaj komentarz

*
*