Reklama

Trwa rekrutacja w Tramwajach Śląskich. Kandydaci na motorniczych mogą liczyć na bezpłatny kurs

Redakcja
Tramwaje Śląskie zatrudnią motorniczych. Trwa kolejny nabór na bezpłatny kurs. Osoby, które pozytywnie zdadzą egzamin, będą mogły liczyć na zatrudnienie w Tramwajach.

Wymagania są takie same, jak w poprzednich naborach. Wystarczy mieć ukończone 21 lat i wykształcenie co najmniej zawodowe. Chętni, którzy zostaną wybrani, przejdą kurs na motorniczego. Zdobycie takich uprawnień, jeśli ktoś chciałby zrobić to indywidualnie, kosztuje około 6200 zł. Tramwaje Śląskie oferują bezpłatny kurs. Warunek podstawowy to późniejsza praca w spółce przez 3 lata. Jeśli motorniczy odszedłby z pracy, musiałby zwrócić pieniądze za kurs (proporcjonalnie do czasu pracy).

Po trzymiesięcznym kursie, kandydat na motorniczego podchodzi do egzaminu. Po jego zdaniu może rozpocząć pracę. Bezpośrednio po kursie, w trakcie okresu próbnego, średnie wynagrodzenie wynosi najczęściej 3500 zł brutto. Po roku ta średnia wzrasta zazwyczaj do 4000 zł brutto. Poza stałym wynagrodzeniem, spółka zapewnia m.in. dodatkowe nagrody uznaniowe, okolicznościowe, jubileuszowe. Wśród świadczeń są też na przykład wczasy pod gruszą, dofinansowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży, paczki dla dzieci oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską organizowaną przez ZTM.

Podczas trwającej rekrutacji na kurs zostanie przyjętych maksymalnie 12. Dokumenty – w tym: podanie o przyjęcie na kurs, CV, kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie, oświadczenie o braku orzeczonego prawomocnym wyrokiem sądu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych – należy przesyłać na adres: [email protected]. Nabór kończy się 22 lipca. Kurs powinien zacząć się 18 sierpnia.

Dodatkowych informacji udziela Ośrodek Szkolenia Motorniczych – tel. 32 266 50 97.


Tagi:

Komentarze

 1. MM 27 lipca, 2022 at 8:52 am - Reply

  Ten system z niby darmowym kursem na motorniczego istnieje już od bardzo dawna. Moja znajoma już wiele lat temu się na to skusiła. A potem popracowała tylko tyle czasu ile trwało spłacanie tego „darmowego” kursu i odeszła z TŚ jak większość pracowników ponieważ warunki pracy i płaca były i są kiepskie. Teraz też tak robią w PKM. A w obydwu firmach brakuje im ludzi z tego samego powodu: kiepskie płace i warunki pracy.

 2. Roland 13 lipca, 2022 at 4:22 pm - Reply

  Nie polecam tej firmy wyzysk ludzi praca do 10:30h psie pieniądze bilet wolnej jazdy nie jest za darmo trzeba zapłacić podatek za niego więc nie jest darmo weekendy w pracy wyjazdy o 3:30 koniec pracy po 2 w nocy następnego dnia urlopy we wakacje ciągle odmawiane idąc na kur bezpłatny trzeba sobie znałeś zyranta bo jak się straci pracę zyrant za ciebie spłaca kurs firma ta nie dba o bezpieczeństwo swoich pracowników nie obchodzi ich czy jakiś agresywny pasażer zrobi coś motorniczemu mają gdzieś pracowników

  • P Śl 25 lipca, 2022 at 11:08 pm Reply

   I weź jeszcze dojedź na tą zajezdnię w środku nocy za te szałowe pieniądze. Albo niech ci zmienią zajezdnię masz blisko Stroszek, a tutaj teraz np. widzę zmienili linii 19 zajezdnię ze Stroszka na Batory, i pokonuj kilkanaście dodatkowych kilometrów. Z dwojga złego lepiej zrobić kategorię D, bo przynajmniej możesz zmienić firmę, a w tramwajach przy zmianie utopione pieniądze. Bardzo mnie ciekawi ile ten system jeszcze wytrzyma z tym podejściem z poprzedniej epoki.

Dodaj komentarz

*
*