Reklama

Trwa porządkowanie Rawy w centrum miasta

G. Ż.
Do końca sierpnia mają się zakończyć prace związane z porządkowaniem Rawy na odcinku od Rynku do ul. Szkolnej. Brzegi zostały już posprzątane, zamontowane są też drewniane donice. Zostaną w nich posadzone różne rośliny. Efekty upiększania rzeki będzie można w pełni zobaczyć dopiero w przyszłym roku.

Sprzątanie brzegów Rawy w centrum rozpoczęło się w marcu. Prace wykonały Katowickie Wodociągi. Teraz trwają nasadzenia roślin. To zadanie Zakładu Zieleni Miejskiej. Wzdłuż Rawy na odcinku od Rynku do ul. Szkolnej stoją już drewniane donice, choć nie wszędzie. Nie ma ich m.in. tuż przy wylocie Rawy spod ziemi. Wszystko dlatego, że ściany budynków przy Rynku 1 oraz Muzeum Śląskiego będą remontowane. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Nie ma więc sensu sadzić pod nimi roślin, bo rusztowania i tak by je zniszczyły. W dalszej części donice też nie stanęły na całej długości, bo miejscami nad Rawą jest już naturalna roślinność.

W pozostałych miejscach w drewnianych donicach posadzone zostaną rośliny, które będą zwisać w kierunku wody. Będą też byliny, krzewy oraz rośliny pnące. Ma być kolorowo, bo niektóre z nowych roślin będą miały kwiaty.

Prace mają się zakończyć w sierpniu. Co oczywiste, zieleń w pełni rozkwitnie dopiero wiosną i latem przyszłego roku.

Z kolei jesienią tego roku rozpocznie się odmulanie i czyszczenie Rawy na odcinku od ul. Brackiej do Rynku. Więcej piszemy o tym TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*