Reklama

Tragiczny początek sezonu motocyklowego na śląskich drogach. Policja opublikowała film z wypadku [WIDEO]

Redakcja
Tylko w ciągu kilku ostatnich dni na śląskich drogach zginęło dwóch motocyklistów, a dwie kolejne osoby zostały ciężko ranne. Policja opublikowała nagranie z kamery samochodowej, na którym widać bardzo ryzykowny manewr motocyklisty, jadącego z pasażerem. Wyprzedzanie zakończyło się uderzeniem w barierki i bardzo ciężkimi obrażeniami.

W piątek na DW 911 łączącej Bytom z Piekarami Śląskimi doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł 41-letni motocyklista. Prawie w tym samym miejscu, w ostatnią niedzielę, 43-letni kierujący motocyklem wraz z pasażerką trafili do szpitala, po tym jak zakończyli jazdę na barierkach. Po kolejnych dwóch dniach, we wtorek, na DK 88 w Gliwicach zginął kolejny motocyklista, prof. Leszek Miszczyk, znany i ceniony śląski onkolog. Miał 55 lat.

Śląska policja apeluje o rozwagę na drodze i rozpoczyna akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”, w której przypomina o ryzyku związanym z jazdą motocyklem czy motorowerem. Przy okazji publikuje film z jednego ze wspomnianych wypadków. Widać na nim jak motocykl, na którym jadę dwie osoby, gwałtownie zjeżdża z prawego pasa na lewy, przed jadący samochód, a potem uderza w barierki i przewraca się.

Zarówno motocyklista, jak i pasażer, odnieśli bardzo poważne obrażenia.


Tagi:

Komentarze

  1. Marek 13 maja, 2021 at 11:36 pm - Reply

    A ten co filmował pojechał dalej?? No bo jeśli tak, to będzie ukarany!

  2. mixmix 12 maja, 2021 at 11:34 pm - Reply

    DK 88 Gliwice Bytom czyli hitlerówka to najbardziej niebezpieczna droga w całym województwie. Ograniczenie do 70 km/h na którym niektorzy zwalniają do 130 km/h. Dwa pasy w każdym kierunku nierozdzielone niczym oprócz białej linii.

Dodaj komentarz

*
*