Reklama

Tour de Pologne w Katowicach [TRASA, UTRUDNIENIA]

Lech Piasecki i Czesław Lang prezentują trasę drugiego etapu TdP.

Redakcja
12 lipca wystartuje 73. Tour de Pologne. Tak jak w poprzednich latach, trasa wyścigu będzie przebiegała przez ścisłe centrum Katowic. Na mieszkańców, oprócz sportowych emocji, czekają zamknięte ulice i utrudnienia w ruchu.

Jak pisaliśmy pod koniec maja, trasa wyścigu będzie identyczna jak rok temu. Drugi etap Tour de Pologne rozpocznie się w Tarnowskich Górach, a do Katowic kolarze wjadą od ul. Telewizyjnej. Pętlę o długości 14,7 km pokonają 5 razy, po drodze na zawodników czekają dwie premie górskie.

Runda po Katowicach spowoduje zamknięcie ulic. Począwszy od Pętli Słonecznej runda pobiegnie przez:
Al. Korfantego (wschodnią jezdnią), potem ulicami  Moniuszki, Uniwersytecką, Olimpijską, Góreckiego, Dobrowolskiego, Dudy-Gracza, Graniczną, gen. J. Pułaskiego, Lotnisko, Francuską, Ceglaną, Meteorologów, Gawronów, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowską, Pl. Wolności, Sokolską, P. Skargi i Al. Korfantego do Słonecznej Pętli. Na zakończenie piątej rundy kolarze będą finiszować przy Spodku.

Grafika Facebook

Trasa spowoduje duże utrudnienia dla kierowców. Od wczesnych godzin porannych ma zostać wyłączony z ruchu odcinek al. Korfantego od Pętli Słonecznej do Spodka. Natomiast całkowite zamknięcie ulic leżących na trasie etapu nastąpi o godz. 15. Peleton na trasę rundy ma wjechać około 16.49, a finisz jest przewidziany na godzinę 18.38. Po nim nastąpi dekoracja zwycięzców, a od godziny 19 kolejne ulice mają być otwierane.

Będą również problemy z parkowaniem. Od 11 do 13 lipca nie będzie można zostawić auta przy ulicach:
Al. Korfantego, ul. Moniuszki, ul. Olimpijska, ul. Góreckiego, ul. Dudy-Gracza, ul. Graniczna, ul. Lotnisko, ul. Francuska, ul. Ceglana, ul. Meteorologów, ul. Gawronów, ul. Kościuszki, ul. Poniatowskiego, ul. Mikołowska, ul. Matejki, Pl. Wolności, ul. Sokolska, ul. Skargi, ul. Uniwersytecka, ul. Dobrowolskiego, ul. Szkolna, ul. Bankowa ul. Warszawska.
Nie zastosowanie się do zakazu może spowodować odholowaniem samochodu na koszt właściciela.

W dniach 12 (od 8 do 20) i 13 (od 6 do 21) lipca będzie działała infolinia dla mieszkańców – nr tel. 32 77 88 960.


Tagi:

Komentarze

  1. Benedykt 8 lipca, 2016 at 8:45 am - Reply

    Czy takie odholowanie jest zgodne z prawem? Jeśli wyjechałem na wakacje 2 tygodnie temu i nie będzie mnie w tym czasie w mieście? Przecież to nie jest normalne.

Dodaj komentarz

*
*