Reklama

Tour de Pologne 2016 w Katowicach: trasa taka sama jak rok temu

Czesław Lang (pierwszy z lewej) i Waldemar Bojarun (pierwszy z prawej) podpisali dziś umowę o współpracy podczas TdP.

G. Ż.
Pół miliona złotych zapłacą Katowice za organizację II etapu wyścigu Tour de Pologne. Dziś została podpisana umowa w tej sprawie. Kolarze pojadą dokładnie taką samą trasą ja rok temu. Przy okazji wyścigu, jeden z mieszkańców będzie miał szansę wygrać rower.

W tym roku kolarze przyjadą do Katowic 13 lipca. Będzie to drugi etap, który rozpocznie się w Tarnowskich Górach i będzie liczył 128 km. Peleton wjedzie do Katowic od strony Siemianowic Śląskich. Dalej kolarze pojadą od Pętli Słonecznej Al. Korfantego, potem ulicami Moniuszki, Uniwersytecką, Olimpijską, Góreckiego, Dobrowolskiego, Dudy-Gracza, Graniczną, gen. J. Pułaskiego, Lotnisko, Francuską, Ceglaną, Meteorologów, Gawronów, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowską, Pl. Wolności, Sokolską, P. Skargi i Al. Korfantego do Słonecznej Pętli. Na zakończenie ostatniej rundy kolarze będą finiszować przy Spodku.

Waldemar Bojarun_Czeslaw Lang
Waldemar Bojarun i Czesław Lang podpisują umowę.

W tym roku TdP odbędzie się dokładnie w tym samym czasie co Tour de France. To oznacza, że najlepsi kolarze pojadą we Francji. Mimo to Czesław Lang, dyrektor wyścigu, przekonuje, że i w Polsce będzie komu kibicować. – Przyjedzie 18 ekip z World Tour, kolejne 7 zespołów dostało dziką kartę. Będą też dwie polskie ekipy: CCC i Verva Activejet. Po raz pierwszy odbędzie się też TdP kobiet.

Przy okazji tegorocznej edycji TdP w Katowicach, urząd miasta zorganizuje konkurs dla mieszkańców. Do wygrania będzie rower. Co trzeba będzie zrobić, żeby go zdobyć? – Szczegóły dopiero ustalamy, ale przedmiotem konkursu będzie dekoracja miasta. Chodzi o ciekawe i oryginalne sposoby pokazania siebie i Katowic podczas wyścigu – mówi Ewelina Kajzerek, pełnomocnik prezydenta Katowic ds. imprez strategicznych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*