Reklama

Tour de Pologne w Katowicach 2020. Trasa, utrudnienia, komunikacja publiczna

Redakcja
Podczas tegorocznej edycji Tour de Pologne, kolarze przyjadą do Katowic w środę 5. Do miasta powinni wjechać około godz. 17, jednak zmiany w organizacji ruchu nastąpią już o godz. 4 w nocy. Peleton przejedzie w Katowicach trzy rundy. Trasa katowickiego etapu TdP tym razem będzie nieco inna niż w poprzednich latach. Odpadł m.in. Nikiszowiec.

Tour de Pologne odbędzie się w Katowicach po raz 11. Tym razem przy Spodku znajdzie się meta pierwszego etapu, który rozpocznie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Stamtąd kolarze pojadę m.in. przez Piekary Śląskie, Zawiercie, Dąbrowę Górniczą, Ogrodzieniec, Sosnowiec i Siemianowice.

Do Katowic kolarze powinni wjechać około godz. 17 od strony Siemianowic. Przy Spodku rozpoczną pierwsze okrążenie.

Trasa etapu Tour de Pologne w Katowicach 5 sierpnia 2020

· Strzelców Bytomskich (od granicy Siemianowic Śląskich do ul. Pod Młynem)

· Pod Młynem (od Strzelców Bytomskich do Milowickiej)

· Milowicka (od ul. Pod Młynem do Baczyńskiego)

· Telewizyjna

· Al. Korfantego (odcinek od Pętli Słonecznej do Rynku będzie zamknięty już od godz. 13.00 – w związku z przejazdem Tour de Pologne Junior)

· Al. Roździeńskiego (od Ronda do Dudy-Gracza)

· Olimpijska

· Góreckiego

· Dobrowolskiego

· Dudy-Gracza

· Graniczna

· Pułaskiego (od Granicznej do zjazdu na Dolinę Trzech Stawów, gdzie będą obowiązywać wyłączenia m.in. na głównej trasie rolkowo-rowerowej oraz wjeździe od strony wodnego placu zabaw)

· Francuska (od ul. Gawronów do Jagiellońskiej)

· Damrota (od Francuskiej do Powstańców)

· Powstańców (od Granicznej do Francuskiej)

· Jagiellońska

· pl. Miarki

· Kościuszki (od pl. Miarki do ul. Poniatowskiego)

· Poniatowskiego

· Mikołowska (od ul. Poniatowskiego do ul. Sądowej)

· Sądowa

· pl. Wolności

· Sokolska (od pl. Wolności do ul. Skargi)

· Skargi

· al. Korfantego (do Pętli Słonecznej)

Większość ulic, którymi pojada kolarze, zostanie zamknięta około godz. 16. Będą otwierane sukcesywnie po tym, jak peleton będzie kończył trzecią pętlę (około godz. 19).

Kibicowanie na tracie katowickiego etapu Tour de Pologne

Na starcie i mecie wyścigu nie będzie publiczności, Organizatorzy zrezygnowali także z przygotowania miasteczka sponsorskiego. Dopuszczone jest kibicowanie na trasie zawodów, przy czym należy zachować wszelkie obowiązujące zasady dotyczące dystansu społecznego. Warto też założyć maseczkę. Teren mety zostanie przez organizatora wygrodzony. Wstęp na plac przed Spodkiem będzie zamknięty dla kibiców. Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców i kolarzy, a także zgodnie z wytycznymi federacji kolarskiej, w tym roku nie będzie okazji do spotkania kolarzy, wspólnych zdjęć czy wzięcia autografu.

Parkowanie przed i w dniu wyścigu

· Parkingi wzdłuż ul. Korfantego (na odcinku od ul. Chorzowskiej do ul. Katowickiej) zostaną wyłączone z możliwości korzystania przez cały dzień – zarówno 4 jak i 5 sierpnia (to jedyne miejsce, w którym zmiany zostaną wprowadzone dzień wcześniej)

· Parkingi w Strefie Kultury – będą wyłączone z użytkowania przez cały dzień (tj. 5 sierpnia)

Możliwość wyjazdu z terenu pętli

Dla kierowców chcących wyjechać z wnętrza pętli kolarskiej będą dostępne śluzy, gdzie ruchem będzie kierować policja i w miarę możliwości (w czasie, gdy kolarze będą jechać w innej części miasta) będzie umożliwiać wyjazd bądź wjazd. Takie śluzy będą dostępne na skrzyżowaniach ulic:

· Roździeńskiego i Dobrowolskiego

· Dudy-Gracza i Pańki

· 1 Maja i Warszawskiej

· Krasińskiego i Granicznej

· Ofiar Katynia i Granicznej

· Dygacza i Granicznej

· Pułaskiego i Granicznej

· Kościuszki i PCK oraz Powstańców,

· Sokolskiej i Mickiewicza,

· Katowickiej i Misjonarzy Oblatów,

· Korfantego i Słonecznej oraz Jesionowej.

Inne zmiany w organizacji ruchu 5 sierpnia

Zjazd z ulicy Kościuszki w Poniatowskiego zmienia się na zjazd w prawo w ul. Szeligiewicza, natomiast wyjazd z rejonu Os. Paderewskiego prawym pasem ul. Granicznej na północ w ul. Sikorskiego i śluzą ul. Graniczna i Krasińskiego. Wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ulicy Bankowej, na fragmencie od ulicy Warszawskiej do ulicy Moniuszki oraz odwrócenie kierunku ruchu na ulicy Szkolnej, umożliwi z kolei wyjazd z tej części miasta na ulicę Warszawską oraz dalej w kierunku wschodnim z wykorzystaniem planowanych śluz na skrzyżowaniach.

Komunikacja miejska

Już od godz. 4.30 rano 5 sierpnia wyłączona będzie trakcja tramwajowa od Rynku do Pętli Słonecznej. Ruch wznowiony zostanie po godz. 22.30. Dodatkowo w godz. od 14.30 do 20.30 nie będą kursować tramwaje na linii Zawodzie – centrum miasta – Załęże oraz w kierunku Brynowa.

Komunikacja autobusowa będzie funkcjonować według zmienionych rozkładów. Szczegółowe informacje w zakresie dostępne są na stronie ZTM: https://rj.metropoliaztm.pl/

Infolinia dla mieszkańców

Infolinia dla mieszkańców działać będzie we wtorek 4 sierpnia oraz w środę 5 sierpnia pod numerem: 32 77 88 960. Można będzie dzwonić w godz. 8.00-19.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*