Wizualizacje zostały zaprezentowane podczas debaty, która odbyła się w Strefie Centralnej. Wzięli w niej udział Przemo Łukasik, którego pracownia projektuje nowe osiedle, Alicja Knast - dyrektor Muzeum Śląskiego, Roman Olszewski - naczelnik wydziału budownictwa i planowania przestrzennego oraz Stanisław Podkański - architekt miasta. Debata została zorganizowana po tym jak Alicja Knast publicznie wyraziła sprzeciw wobec planów inwestora. Obszerną relację z debaty opublikujemy w osobnym tekście.

Jak powiedział Przemo Łukasik, obiektom kultury powinny towarzyszyć obiekty uzupełniające. - Nie chcemy osiedli zamkniętych. To co było dla nas najważniejsze to to, żeby się zintegrować ze strefą kultury, ale i z Bogucicami. Zabudowa ma być rzadka i etapowana. Mieszkańcy Bogucic będą mogli swobodnie przechodzić przez nasze osiedle. Najwyższe mieszkania będą z widokiem na Beskidy. To co zaproponowaliśmy, nie "zatyka" przestrzeni jak zabudowa pierzejowa. W strefie parterowej dopisujemy funkcje, których brakuje w okolicy, czyli np. gastronomia - opisywał Łukasik.


W pierwszym etapie mają powstać trzy 12-kondygnacyjne budynki z wysokim parterem. W kolejnym pięć pozostałych o wysokości dochodzącej do 18 kondygnacji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze