Reklama

Tak będzie wyglądać osiedle przy Muzeum Śląskim

Grzegorz Żądło
Przemo Łukasik z pracowni Medusagroup zaprezentował dzisiaj wizualizacje osiedla, które ma powstać na północ od strefy kultury. Inwestor, firma TDJ Estate, ma już prawomocną decyzję o warunkach zabudowy pierwszych trzech budynków, a w ciągu kilku tygodni ma dostać pozwolenie na budowę.

Wizualizacje zostały zaprezentowane podczas debaty, która odbyła się w Strefie Centralnej. Wzięli w niej udział Przemo Łukasik, którego pracownia projektuje nowe osiedle, Alicja Knast – dyrektor Muzeum Śląskiego, Roman Olszewski – naczelnik wydziału budownictwa i planowania przestrzennego oraz Stanisław Podkański – architekt miasta. Debata została zorganizowana po tym jak Alicja Knast publicznie wyraziła sprzeciw wobec planów inwestora. Obszerną relację z debaty opublikujemy w osobnym tekście.

Jak powiedział Przemo Łukasik, obiektom kultury powinny towarzyszyć obiekty uzupełniające. – Nie chcemy osiedli zamkniętych. To co było dla nas najważniejsze to to, żeby się zintegrować ze strefą kultury, ale i z Bogucicami. Zabudowa ma być rzadka i etapowana. Mieszkańcy Bogucic będą mogli swobodnie przechodzić przez nasze osiedle. Najwyższe mieszkania będą z widokiem na Beskidy. To co zaproponowaliśmy, nie „zatyka” przestrzeni jak zabudowa pierzejowa. W strefie parterowej dopisujemy funkcje, których brakuje w okolicy, czyli np. gastronomia – opisywał Łukasik.

W pierwszym etapie mają powstać trzy 12-kondygnacyjne budynki z wysokim parterem. W kolejnym pięć pozostałych o wysokości dochodzącej do 18 kondygnacji.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*