Reklama

Sylwester na Stadionie Śląskim jednak z limitem tylko 250 osób niezaszczepionych

Redakcja
Wątpliwości dotyczące liczby osób niezaszczepionych, które będą mogły wejść na teren imprezy sylwestrowej na Stadionie Śląskim, rozwiewa „Asystent Imprezowicza”. Wcześniej było to 30% wszystkich uczestników, których może być 40 tys. Ostatecznie bez szczepień ma być tylko 250 osób.

Sylwester na Stadionie Śląskim może być jedną z największych imprez, które odbędą się podczas IV fali koronawirusa. W piątek Sylwestrowa Moc Przebojów przyciągnie nie tylko przed ekrany telewizorów. W Sylwestrze z Polsatem na żywo ma wziąć udział około 40 tys. osób. Jeszcze w poniedziałek Stadion Śląski podawał, że 30% publiczności może być niezaszczepione lub odmówić podania informacji o szczepieniu.

Na stronie internetowej stadionu opublikowano szczegółowe zasady:
Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Organizator udostępnił teren imprezy dla publiczności zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi zwalczania pandemii COVID-19. Na teren imprezy może wejść nie więcej niż 30%, a na teren płyty stadionu (miejsca stojące) nie więcej niż 250 osób niezaszczepionych lub odmawiających podania informacji o szczepieniu. Do limitów o których mowa powyżej nie są wliczane osoby, które dobrowolnie okażą przy wejściu tzw. „paszport COVID (w wersji elektronicznej lub papierowej) lub negatywny test na COVID-19 nie starszy niż 48 godzin„.

Napisaliśmy wtedy, że na imprezę sylwestrową wejdzie, zgodnie z tą informacją, maksymalnie 12 tys. osób niezaszczepionych, a osobny limit 250 osób dotyczy płyty stadionu. Okazało się, że to nie jest zgodne z prawdą. Zasady wejścia zostały wczoraj poprawione. Teraz można już znaleźć prawidłowy limit uczestników w „Asystencie Imprezowicza”.

Maksymalna ilość osób, które mogą wziąć udział w imprezie: nie więcej niż 40.000 osób, w tym nie więcej niż 250 osób niezaszczepionych” – czytamy w informacji na stronie Stadionu Śląskiego.

Wejście na Stadion Śląski od godz. 18.30. Impreza rozpocznie się o 19.30, a pół godziny po północy część artystyczna zostanie zakończona. W trakcie ciągu kilku godzin na scenie wystąpią m.in. Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor, Michał Wiśniewski, Doda, Cleo, Michał Szpak, Bajm, Paweł Domagała, Ewelina Lisowska, Golec uOrkiestra, Gromee, Papa D, Enej, Liz Mitchell, Dr Alban, Akcent, The Original Lead Singer of BoneyM, Danzel.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*