Reklama

Świecący dach centrum przesiadkowego przy ul. Sądowej

Ł. K.
Dach centrum przesiadkowego przy ul. Sądowej został podłączony do prądu. Wieczorami każdy może zobaczyć efekt, jaki dają podświetlane listwami led panele. Teraz oświetlenie jest testowane, a sama budowa powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

Trwają testy oświetlenia centrum przesiadkowego przy ul. Sądowej. W ostatnich dniach o inwestycji zrobiło się głośno z powodu zdjęcia, które pokazało różnicę pomiędzy wizualizacjami a rzeczywistym wyglądem dachu. Teraz dach jest już podłączony, a dokładniej podłączona została instalacja złożona z listw led. Sama konstrukcja wiaty peronowej to prawie 500 ton stali. Została wykonana z rur o średnicy około 0,5 metra. Zadaszenie, pod którymi znajdzie się 15 stanowisk dla autobusów, ma powierzchnię niespełna 5 tys. m kw. Jest ono wykonane z osobnych elementów – paneli. Łącznie jest ich 845, w tym 775 podświetlonych listwami. Każdy taki świecący panel ma moc ok. 59 W. Natężenie oświetlenia jest w pełni regulowane automatycznie w zależności od potrzeb (zakres od 0% do 100% natężenia światła).

PRZECZYTAJ TEŻ: Dworzec przy ul. Sądowej wygląda inaczej niż na wizualizacji, ale wszystko jest zgodne z projektem

Przypomnijmy, że przy ul. Sądowej powstaje dworzec, który ma obsługiwać autobusy lokalne i dalekobieżne. Jednak zlokalizowane będą tu również stanowiska dla autobusów komunikacji miejskiej (10 miejsc odstawczych). Oprócz peronów powstał tu budynek, a w nim mają się znaleźć: strefa podróżnych (na parterze będzie poczekalnia dla połączeń lokalnych, a na piętrze – dla połączeń międzynarodowych), kiosk, restauracja, toalety i pomieszczenia socjalne dla kierowców. Obok powstanie parking na 54 samochody, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych. Poza tym prace obejmują przebudowę ul. Goeppert-Mayer. Wszystko ma kosztować niecałe 60 mln zł. Centrum przy ul. Sądowej powinno być gotowe na koniec tego roku. Na razie prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem.


Tagi:

Komentarze

  1. Rafal 27 września, 2019 at 6:22 pm - Reply

    Miejsca odstawcze tylko dla autobusów miejskich z Katowic czy dla całej GZ Metropoli ? Ludzie, zróbcie chociaż dla tych kilkunastu na godzinę, autobusów pospiesznych ale z całej GZ Metropolii.

Dodaj komentarz

*
*