Reklama

Strażacy wyciągnęli z gruzów ciało kobiety. Po wybuchu kamienicy w Szopienicach nie żyje jedna osoba

fot. KZGM Katowice.

Ł. K.
Tragiczne wieści z Szopienic, gdzie dzisiaj rano doszło do wybuchu gazu. Strażacy wyciągnęli z gruzowiska ciało kobiety. W dalszym ciągu trwają poszukiwania ostatniej osoby, która mogła znajdować się w zawalonej kamienicy.

Jedna osoba zginęła w wybuchu gazu w Katowicach-Szopienicach. Informacje przekazał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. – Strażacy odnaleźli w gruzowisku ciało jednej z osób, o godzinie 12.30 lekarz stwierdził zgon. Możemy w tym miejscu złożyć kondolencje i wyrazy współczucia najbliższym – mówi wojewoda śląski. Początkowo służby informowały, że 7 osób przeżyło wybuch i prowadzone są poszukiwania tylko jednej osoby. Jednak okazało się, że w kamienicy przy ul. Bednorza 20, mogło przebywać 9 osób.  – Wiemy, że były dwie dodatkowe osoby, stąd 9 osób, z czego siedem zostało ewakuowanych. Poszukujemy dwóch kobiet, które na stałe tutaj mieszkają – mówił jeszcze kilkadziesiąt minut temu zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła. Te informacje nie są już aktualne. Dwie kobiety, o których mowa, to matka i córka. Obie mogły przebywać w tym samym lokalu. Po odnalezieniu ciała jednej kobiety, poszukiwana jest teraz ostatnia osoba.

Przypomnijmy, że do wybuchu gazu w kamienicy w Szopienicach doszło około godziny 8.30. Od razu udało się uratować 7 osób. Dwie z nich nie potrzebowały pomocy medycznej. Pozostała piątka została przewieziona do szpitali. Ranny mężczyzna został przewieziony do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. „Mężczyzna po wstępnym zaopatrzeniu i ocenie lekarskiej na Izbie Przyjęć CLO został przyjęty do hospitalizacji w Oddziale Chirurgii Ogólnej celem dalszej, pogłębionej diagnostyki i leczenia” – informuje szpital. Pacjent jest przytomny, ale placówka nie podaje więcej informacji, ponieważ poszkodowany nie wyraził na to zgody. Do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie trafiły dwie dziewczynki, w wieku 3 i 5 lat. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mają urazy kończyn, głowy i lekkie oparzenia.

Na miejscu pracują 42 zastępy straży pożarnej, czyli 182 ratowników. W kolejnych godzinach będą podejmowane dalsze próby dotarcia do osoby, która może znajdować się pod gruzami budynku.

[AKTUALIZACJA, godz. 15.30]

Ciało drugiej kobiety zostało znalezione w gruzach budynku plebanii. Była to ostatnia z poszukiwanych osób. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*