Reklama

Stadion Rozwoju Katowice wystawiony na sprzedaż

Zdjęcie: srk.com.pl.

Grzegorz Żądło
Spółka Restrukturyzacji Kopalń wystawiła na sprzedaż stadion, na którym do niedawna grał Rozwój Katowice. Na razie nie został jeszcze ogłoszony przetarg, ale to kwestia najbliższych tygodni. Cena wywoławcza to 7 mln zł.

Rozwój Katowice wyprowadził się z obiektu przy ul. Zgody latem 2019 roku. Klub miał poważne problemy finansowe. Wycofał drużynę seniorów z rozgrywek. Kolejnym krokiem  było opuszczenie stadionu, za wynajem którego Rozwój płacił miesięcznie SRK 26 tys. zł. Do tego dochodziły opłaty za media i inne wydatki związane z funkcjonowaniem obiektu. Rocznie koszty dochodziły do 700-800 tys. zł.

Od prawie roku obiekt przy ul. Zgody stoi pusty i niszczeje. SRK wycenia go na 7 mln zł. Taka będzie cena wywoławcza w przetargu, którego data nie została jeszcze ustalona. Jak mówi Wojciech Jaros z biura prasowego SRK, sprawy sprzedaży nieruchomości, podobnie jak wszystkie inne, ostatnio mocno wyhamowały z powodu koronawirusa. Zainteresowanie potencjalnych chętnych też jest obecnie mniejsze. Nie zmienia to faktu, że niedługo teren trafi na licytację.

To 65 786 m kw. powierzchni, więc cena za metr wynosi 106,41 zł. To nie tylko stadion z dwoma boiskami treningowym i asfaltowym boiskiem do piłki ręcznej, ale też cztery budynki (w tym trzy w zabudowie szeregowej), które jeszcze niedawno były budynkami klubowymi Rozwoju.

Teren może wydawać się bardzo atrakcyjny dla inwestorów. Wokół znajduje się zabudowa mieszkaniowa i kopalnia Wujek. Na razie jednak nie mogłoby tu powstać żadne osiedle. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, stadion przy ul. Zgody przeznaczony jest na zabudowę usługową użyteczności publicznej z zakresu sportu i rekreacji wraz z zielenią urządzoną. W praktyce oznacza to, że może na nim powstać np. stadion, hala sportowa czy inny obiekt rekreacyjno-sportowy.

Może się okazać, że po sprzedaży przez SRK terenu przy ul. Zgody, nowy właściciel wystąpi do prezydenta Katowic o zmianę w planie zagospodarowania. Kiedy pytaliśmy Marcina Krupę o tę sprawę w sierpniu 2019 roku mówił, że nie widzi, póki co, potrzeby przeprowadzenia zmiany planu.


Tagi:

Komentarze

  1. AA 11 maja, 2020 at 10:42 pm - Reply

    Spokojnie. Nie takie cuda Krupa przepychał kolanem, tutaj też MPZP przepchnie na „MWU” czyli blokowisko + usługi.
    Pół Katowic zabudowano na WZtkę bo nie było MPZP. Zmiana MPZP nie jest problemem.

Dodaj komentarz

*
*