Reklama

Sprawca brutalnego napadu na kobietę w Katowicach zatrzymany

Grzegorz Żądło
W czwartek wieczorem został zatrzymany mężczyzna podejrzewany o brutalny napad na młodą kobietę przy hotelu Senator w Katowicach. To 26-latek, który był wcześniej karany. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostanie przesłuchany przez prokuratora.

Do napadu doszło 12 sierpnia pomiędzy godz. 5.20 i 7.10. Mężczyzna szedł za kobietą od Rynku. W pobliżu hotelu Senator przy zbiegu ulic 1 Maja i Dudy-Gracza zaciągnął ją w zarośla i okaleczył. Uszkodził jej kilka organów. Kobieta przez tydzień przebywała w szpitalu. Jak ujawniliśmy, napad miał podłoże seksualne.

PRZECZYTAJ TEŻ: Młoda kobieta napadnięta i brutalnie okaleczona w centrum Katowic

Policja, za zgodą prokuratury, opublikowała wizerunek potencjalnego sprawcy. To bardzo pomogło w zatrzymaniu mężczyzny. Policja dostała anonim z informacją o danych mężczyzny. Informacje potwierdziły się. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek wieczorem. To mieszkaniec Chorzowa. Był już wcześniej karany za przestępstwo kryminalne,. Obecnie przebywa w policyjnym areszcie. Jest szansa, że jeszcze w piątek zostanie przesłuchany przez prokuratora i usłyszy zarzuty. Również dzisiaj zostało zaplanowane przesłuchanie pokrzywdzonej kobiety, która już wcześniej, na nagraniach z monitoringu, rozpoznała sprawcę.

Wkrótce więcej szczegółów tej sprawy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*