Reklama

Spore opóźnienia pociągów w Katowicach. Mogło dojść do potrącenia

Ł. K.
Pociągi Kolei Śląskich ze sporymi opóźnieniami. Powodem było zgłoszenie o podejrzeniu potrącenia w Katowicach. Policja i inne służby nic nie znalazły.

Spore opóźnienia pociągów jadących przez Katowice. O godzinie 15.05 miało dojść do potrącenia. Maszynista pociągu nr 40673/2 relacji Częstochowa – Gliwice (wyjazd o 13.27, przyjazd – 15.43) zgłosił, że skład mógł uderzyć w pieszego. Miał on przebiegać przez tory w niedozwolonym miejscu w Szopienicach. Dokładnie na wysokości stawów Morawa i Hubertus, w rejonie ul. Sosnowieckiej. Policja i inne służby nie potwierdziły informacji o wypadku na torach. Nie znaleziono osoby, która miała zostać potrącona.

Pasażerowie pociągu nr 40673/2, który miał potrącić pieszego, przesiedli się do pociągu jadącego z Zawiercia do Gliwic (nr 40763). Kolejne połączenia relacji Sosnowiec Główny-Tychy Lodowisko i Zawiercie-Gliwice były opóźnione o 25-40 min. Ruch w miejscu, gdzie miało dojść do wypadku odbywał się po jednym torze do godziny 16.30. Pociągi jadące pomiędzy Katowicami a Sosnowcem i w przeciwnym kierunku były opóźnione o około 40 minut. Po przywróceniu ruchu może dochodzić jeszcze do opóźnień, ale powoli kursowanie pociągów ma wracać do normy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*