Reklama

Spółka DL Invest wybuduje w Katowicach kolejne biurowce. Tym razem w Wełnowcu

G. Ż.
Przy al. Korfantego 138 w pobliżu skrzyżowaniu z ul. Konduktorską powstaną dwie albo nawet trzy wieże. Inwestorem jest spółka DL Invest, która kończy właśnie budowę biurowca przy ul. Wrocławskiej w Bogucicach.  W stanie surowym pierwszy biurowiec w Wełnowcu będzie gotowy za nieco ponad rok. Prace budowlane właśnie się rozpoczynają. Oprócz biur, w budynku znajdą się punkty handlowe i usługowe.

Katowicka spółka DL Invest zaczyna inwestycję na kupionej przez siebie działce przy al. Korfantego w Wełnowcu. Stoi już na niej niewielki podłużny budynek, w którym niedawno został otwarty sklep z artykułami rtv i agd. Po jego północnej i południowej stronie staną dwa biurowce. Budowa pierwszego właśnie się rozpoczyna. – Jako pierwszy powstanie biurowiec od północy. Wybraliśmy już generalnego wykonawcę, a stan surowy zostanie osiągnięty w kwietniu 2021 roku – mówi Joanna Knapik, odpowiedzialna za PR w DL Invest.

Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy powstanie druga wieża. W dalszych planach jest też trzecia, od strony wschodniej.

Łączna kubatura pierwszego z biurowców wyniesie 83 000 m3, a powierzchnia użytkowa nieco ponad 21 208 m kw. Budynek będzie miał 12 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne. Jak informuje inwestor, na każde 30 m kw. powierzchni użytkowej przypada jedno miejsce parkingowe, co oznacza, że pod i przy biurowcu powstaną parkingi na około 700 samochodów.

Za projekt architektoniczny odpowiedzialne jest buro projektowe Ostrowscy Architekci, a generalnym wykonawcą zostało konsorcjum Eiffage Polska Serwis i Eiffage Polska Budownictwo.


Tagi:

Komentarze

 1. Doradca Katowice 16 lutego, 2020 at 6:55 pm - Reply

  Piękne wizualizacje, ale ten stan surowy na 2021 w kwietniu 😉
  Szczerze kibicuję i trzymam kciuki ale nie oszukujmy się wszyscy wiemy jakie są polskie realia.

 2. P Śl 9 stycznia, 2020 at 11:48 pm - Reply

  Nawet jak powstanie te 700 miejsc to gdzie te auta pojadą? Ta okolica już się dusi w godzinach szczytu, a po uruchomieniu tych budynków będzie armagedon na tych wąskich drogach.

  • Arek 10 stycznia, 2020 at 1:11 pm Reply

   P Śl: Przyjrzyj sie zdjeciu i kombinuj.

   • P Śl 12 stycznia, 2020 at 4:13 pm Reply

    A ta droga będzie oczywiście panaceum na wszelkie zło, bo przecież na Chorzowskiej i Korfantego korków nie ma. Poza tym najpierw musi powstać, a jak powstanie i kolejna sygnalizacja to może się okazać, że jest jeszcze gorzej niż było.

 3. Darek 9 stycznia, 2020 at 10:54 am - Reply

  Super że coś powstaje ale czy nie za dużo już biurowców? Za kilka lat gdy światowe koncerny przeniosą biurowce tam gdzie jest taniej np do Ukrainy czy Azji to będą puste biurowce. A teraz inna sprawa skoro coś tam budują to może miasto w końcu pomyśli i zrobi drugi tor od Słonecznej do Gnieźnieńskiej??? Bo ta mijanka pomimo tylko 2 linii tramwajowych jest bardzo uciążliwa dla pasażerów. Nie wspominając o drugim torze do Alfreda oraz budowie nowych linii np z Pętli Słonecznej w stronę Józefowca, Bytkowa.

  • P Śl 9 stycznia, 2020 at 11:47 pm Reply

   A te te tory to ci chyba na czole postawią.

   • Pablok 20 lutego, 2020 at 5:32 am Reply

    Ma powstac nitka na poludnie i jakos nie ma problemu wiec analogicznie nie powinno byc problemu a nie czekaj przeciez na siemcach czy jozefowcu nie mieszkaja urzedniki oni sobie domy na podlesiu i piotrowicach postawiali tylko dlaczego ten tramwaj na poludnie ma isc ciekawe

 4. Artur 9 stycznia, 2020 at 9:19 am - Reply

  Ciekawie to wygląda. Zwłaszcza że na jednej wizualizacji są drzewa, a na drugiej już są wycięte…

  • Obywatel 13 stycznia, 2020 at 7:34 am Reply

   Drzew i tak nie będzie.
   To jest tylko wizualizacja, a jak wiadomo w realu będzie inaczej.

Dodaj komentarz

*
*