Reklama

Śniadania przez cały dzień i mięso z grilla, czyli nowa Kofeina

Ł. K.
NOWE MIEJSCE To ma być lokal z szybką kuchnią i jednocześnie daniami wysokiej jakości. Śniadania będzie można tu zjeść przez cały dzień, a najwięcej dań będzie z mięsem. Dla tych, którzy wolą lżejsze jedzenie, pozostaje Kofeina po drugiej stronie ulicy. W przyszłości powstanie też „kofeinowa”  piekarnia.

Dużo mięsa wędzonego i grillowanego, m.in. burgery na czarnej bułce z węglem mineralnym lub z soczewicą, burakami i gruszką. To wszystko w angielskim stylu i industrialnej przestrzeni. Kofeina Corner ma być nie tyle alternatywą, co uzupełnieniem istniejącego już lokalu. W otwarciu nowego lokalu pomaga Szymon Lorenc z Prodiż Bistro. – Chcemy się wyróżnić. Tu jest szybszy „talerz”. Ma to być miejsce z wysokiej jakości produktem, tak jak w Kofeina Mini, ale w troszeczkę innym stylu – mówi i uspokaja, że z Prodiża się nie wynosi.

Punktem wyjścia do dań w nowej Kofeinie ma być nowoczesna kuchnia europejska, czyli połączenie różnych kuchni regionalnych. – To ma być kuchnia prosta, ale smaczna. Tu można będzie przyjść na lunch lub cięższe śniadanie. Jeśli ktoś będzie chciał zjeść owsiankę lub pancake, to idzie na drugą stronę – mówi szef kuchni, Marcin Dąbrowski. Zapewnia, że dla tych, którzy nie znajdą dla siebie niczego w menu, może przygotować coś „na szybko” lub zaprosić  do Kofeina Mini. Chociaż Kofeina Corner specjalizuje się w mięsach, to 2-3 dania w menu będą zawsze wegetariańskie. Ważnym składnikiem mają być też świeże, sezonowe produkty.

Kofeina Corner znajduje się na rogu pl. Szewczyka i ul. 3 Maja. W przyszłości naprzeciwko niej, obok Kofeina Mini, ma powstać jeszcze jeden lokal. Kofeina Mini Butcherie będzie się zajmowała pieczeniem pieczywa i wyrobów na bazie tego pieczywa m. in. kanapki i mini pizza.  Będzie też dostarczała sąsiadującym lokalom swoje wypieki. Na razie Kofeina Corner jest czynna od godziny 9 do 21, ale wkrótce może być otwarta nawet do 2 w nocy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*