Reklama

Sklepy wydłużają godziny otwarcia. To odpowiedź na obostrzenia

Redakcja
Sklepy będą otwarte dłużej. Duże sieci handlowe odpowiadają na obostrzenia. Już dzisiaj całodobowo otwarty będą wybrane sklepy Lidl, a Biedronka ma pracować dłużej przez cały weekend.

Od soboty zaczną obowiązywać nowe obostrzenia. Rząd postanowił zmienić limity osób, które mogą przebywać w sklepach. Zgodnie z rozporządzeniem, w sklepach do 100 m kw. będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 m kw., a w większych placówkach – powyżej 100 m kw. – na jedną osobę ma przypadać 20 m kw.

Podobnie jak w przeszłości, również teraz branża handlowa zareagowała na obostrzenia. Od dzisiaj duże sieci handlowe zapowiadają nowe, wydłużone godziny otwarcia. W Lidlu niektóre sklepy będą czynne całodobowo. Na razie na pewno w nocy z piątku (26 marca) na sobotę (27 marca), a w tygodniu przedświątecznym również planowane jest wprowadzenie 24-godzinnego systemu pracy. Żeby zrobić zakupy, klienci będą musieli zadzwonić dzwonkiem znajdującym się przy wejściu. Dzisiaj w nocy otwarte będą dwa sklepy Lidl w Katowicach – przy ul. Szarych Szeregów 3a i przy ul. Wrocławskiej 56a. Łącznie całodobowo ma działać ponad 200 sklepów w całej Polsce.
Swoje godziny otwarcia wydłuża także Biedronka. Dzisiaj sieć poinformowała o tym, że wraca „Akcja24”. To oznacza, że ponad 2200 sklepów będzie pracować od piątku, 26 marca, do niedzieli, 28 marca, do godz. 2.00, a ponad 120 całodobowo. Reszta placówek będzie czynna codziennie do 23.30 lub do północy. W Katowicach żadna Biedronka nie będzie otwarta przez całą dobę, ale godziny zostały wydłużone i jutro w kilku sklepach zakupy będzie można zrobić aż do godz. 2.00 w niedzielę. Godziny pracy sklepów sieci Biedronka można znaleźć TUTAJ.

Najbliższa niedziela, 28 marca, będzie niedzielą handlową.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*