Reklama

Rozpoczyna się przebudowa Parku Boguckiego

G. Ż.
Opóźniona o kilka lat, w końcu się rozpoczyna. Przebudowa Parku Boguckiego będzie kosztować 6 mln zł. Powstanie kilka nowych elementów, ale wyburzona zostanie muszla koncertowa. Zgodnie z harmonogramem, prace mają się zakończyć w czerwcu 2016 roku.

Park Bogucki ma prawie 40 tys. m kw. powierzchni. Jego głównym atutem jest stary drzewostan. Przez lata najbardziej charakterystycznym elementem parku była muszla koncertowa. Zostanie ona jednak zburzona. W jej miejsce powstanie plac z przyłączem energetycznym i wodnym, na którym będzie można organizować imprezy. – W parku pozostanie krąg taneczny, bo mieszkańcy mają do niego duży sentyment. – mówi Magdalena Biela. zastępca dyrektora Zakładu Zieleni Miejskiej.

Wymieniona zostanie nawierzchnia alejek. Nowa będzie przepuszczalna. Przebudowane zostaną chodniki, oświetlenie i kanalizacja. Pod ziemią, w pobliżu obecnej muszli koncertowej, znajdzie się zbiornik na deszczówkę, która będzie służyła do nawadniania parku. Wśród nowych elementów znajdą się też siłownia, plac zabaw, ogród sensoryczny, stojaki na rowery, ścieżka sensoryczna, minizielnik dla dzieci i ogrodzony wybieg dla psów.

Pierwsze prace powinny się rozpocząć pod koniec sierpnia. Najpierw zostanie wyburzony amfiteatr z muszlą koncertową. W dalszej kolejności wykorytowane będą wszystkie ścieżki i alejki. Zgodnie z harmonogramem, park  w nowej odsłonie ma być gotowy w czerwcu 2019 roku.

Prace mają kosztować 6,028 mln zł. 85% tej kwoty to dofinansowanie unijne.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*